CZY BĘDĄ NOWE RONDA W BIELAWIE?

  • 15.04.2015, 23:24
  • Admin TVS
CZY BĘDĄ NOWE RONDA W BIELAWIE?
W zeszłym roku dzięki dobrze przygotowanym i wysoko ocenionym projektom udało się pozyskać środki z budżetu państwa w ramach tzw. "schetynówek", w wysokości 3 mln zł z przeznaczeniem na remont dróg w Bielawie.

          W zeszłym roku dzięki dobrze przygotowanym i wysoko ocenionym projektom udało się pozyskać środki z budżetu państwa w ramach tzw. "schetynówek", w wysokości 3 mln zł z przeznaczeniem na remont dróg w Bielawie. W zakresie robót w tym roku miały być wybudowane nowe ronda, parkingi i zmieniona nawierzchnia na odcinku blisko 5 km. I co dalej w tym temacie? Jak zwykle wszystko z opóźnieniem. Przetarg zamiast odbyć się w styczniu już za nowej władzy, został rozstrzygnięty dopiero w kwietniu. Spowodowało to, że gmina nie zaoszczędzi, a wręcz dopłaci do inwestycji, a może nawet w ogóle jej nie wykona i odda do budżetu państwa pozyskane 3.000.000 zł.
        W Dzierżoniowie po zmianie władzy przetargi odbyły się na czas zaraz z początkiem roku, co spowodowało, że miasto zaoszczędziło na tej operacji blisko 2 mln zł, o czym mówił u nas w wywiadzie Dariusz Kucharski - burmistrz Dzierżoniowa. Dodał też, że przetargi należy przeprowadzać jak najwcześniej bo wtedy firmy, aby uzyskać na początku roku zlecenia na wykonanie robót obniżają ceny, na czym korzysta oczywiście budżet miasta. Jednak burmistrz Dzierżoniowa ma doświadczenie w realizacji inwestycji ze swojej pracy na stanowisku wicestarosty. W Bielawie nie wiadomo czemu procedury przetargowej nie wykonano na czas i dopiero po interpelacjach radnych w marcu zabrano się za przetarg. Cały projekt opiewał na kwotę 8 mln zł, a po przetargu okazało się, że najtańsza oferta to najprawdopodobniej ok. 12 mln zł. Oficjalnie niczego nie można się dowiedzieć, na pisma Urząd Miasta w Bielawie odpowiada lakonicznie. Jak można się domyślać winę i odpowiedzialność za nieudolne zarządzanie zrzucać się będzie na poprzednią władzę, że projekt źle oszacowany itp., ale tak już jest jak za rządzenie biorą się amatorzy. Warto zobaczyć materiał z Dzierżoniowa.








Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 20.05.2015, 12:22
Banda oszukańcow rubcie te nowe miesca pracy
Gość
Gość 21.04.2015, 22:01
Zakłady w Polsce zlikwidowali styropianowcy i za to teraz dostaną kasę po 400 złotych
Gość
Gość 21.04.2015, 11:24
"Gość piątek, 17.04.2015 18:23!
" Dźwinielowi przez 16 lat udało się jedynie zlikwidować wszystkie zakłady, a jak nie zlikwidować to palcem nie kiwnął żeby cokolwiek uratować. Ta zmiana była konieczna"-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A jakie to zakłady zlikwidował Dżwiniel ? Propaganda łyżwowców skutecznie robi wodę z mózgu. Zobaczymy ile zakładów stworzy twój pryncypał . Co za ograniczeni ludzie!
Gość
Gość 21.04.2015, 10:57
Barany beczą po trzech miesiącach ,a ty będziesz kwiczeć po czterech latach .
Gość
Gość 21.04.2015, 08:36
Barany beczą bo przez 3 miesiące nie zbudowano nowej Bielawy beeeeeee
Pachura nie błaźnij sie z tymi komentarzami
Gość
Gość 20.04.2015, 21:48
Jest juz nowe rondo. Zmienili oznakowanie i jak nowe. :) tym sposobem nowa ekipa będzie odnosić " sukcesy".
Gość
Gość 20.04.2015, 16:51
Niestety, chyba nie obejdzie się bez referendum.
Gość
Gość 18.04.2015, 18:41
Służba nigdy nie przeskoczy pana...
Gość
Gość 18.04.2015, 13:11
Chyba tylko tyle, że za wysoko zawiesił poprzeczkę i teraz ciężko im ją przeskoczyć.
Gość
Gość 18.04.2015, 11:54
A co Hordyj ma do flejstwa Łyżwy i Runa?
Gość
Gość 18.04.2015, 09:31
Referendum z powodu utraty władzy przez Hordyja hahaha
Gość
Gość 18.04.2015, 08:55
Jak będzie referendum to to nie będzie podpucha.....
Gość
Gość 18.04.2015, 06:13
Pozdrowienia dla kreta, już wiadomo kto to jest. Z tymi etatami to była podpucha
Gość
Gość 17.04.2015, 22:27
Łyżwa tworzenie miejsc pracy zaczął od urzędu. Stworzył nowe stanowiska kierownicze 1. od infrastruktury technicznej i 2. od promocji, utworzył samodzielne stanowisko do spraw OC, które wcześniej było przypisane w ramach etatu łączonego do jednego pracownika, a teraz planuje utworzyć 2 nowe etaty dla w referacie promocji, żeby kierownik miał kim zarządzać i 2 kolejne do referatu inwestycji, żeby "pudrowali" niekompetencję Nowej kierowniczki. W sumie wychodzi 7 etatów - to co mało jak na 4 miesiące pracy. Za 4 lata będzie ze 100 nowych etatów i bezrobocia nie będzie wcale
Gość
Gość 17.04.2015, 18:23
Dźwinielowi przez 16 lat udało się jedynie zlikwidować wszystkie zakłady, a jak nie zlikwidować to palcem nie kiwnął żeby cokolwiek uratować. Ta zmiana była konieczna
Gość
Gość 17.04.2015, 17:04
A kiedy powstaną nowe zaklady pracy???? ?? Tu jest praca potrzebna .PRACA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale wiadomo,rondo latwiej zrobic. Jeszcze trochę a pozostala częsc mlodych ludzi spie***** stąd daleko daleko.A w urzędzie pracy cieszą sie ,ze bezrobocie spadlo ! Dobre. Co wam spadło ? Bo na pewno nie bezrobocie.Ludzie masowo wyjezdzaja stąd ,a wy pierniczycie ,ze bezrobocie spada . Spada ,ale liczba mieszkancow ,bo uciekają stąd , ot cała prawda.
Gość
Gość 17.04.2015, 14:45
To nie jest patrzenie tylko dalszy ciąg kłamstw. Trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejść a poprzednicy pokazali, że nie maja honoru. I niech dotrze, że na tacy podano 3 miliony a miasto musiałoby dołozyć 10 milionów na rondo! Czy to jest madre? Puknijcie sie ludzie w głowę
Gość
Gość 17.04.2015, 13:26
Dobrze, że jest ktoś, kto patrzy nowej władzy na ręce, kto uświadamia mieszkańcom Bielawy nieudolność ekipy p.Łyżwy, kto pokazuje wręcz szkodnictwo tych ludzi nieumiejących wykorzystać nawet tego, co dostali od poprzedników na tacy. Tak trzymać panie Pachura.
Gość
Gość 17.04.2015, 13:01
A bezpartyjny hałka ile by zrobił ;) teraz nosi walizki za kukizem ale gdyby nie daj Boże wygrałby wybory, to zastępca byłaby kolezanka kamila (oczywiście nie po znajomosci), drugim kolega piotr (oczywiscie nie po znajomości) dyrektorka Osir koleżanka danusia (oczywiscie nie po znajomosci kampanijnej), MZBM kolezanka jadzia (oczywiscie nie po znajomosci kampanijnej) i reszta zakłamańców, która chciała sie bratac z Dźwinielem byleby sie dorwać do władzy i MŚCIC SIĘ, MŚCIĆ, MŚCIĆ
Gość