DZIERŻONIOWIANIE NA PLANIE FILMU „SMOLEŃSK”

  • 17.04.2015, 07:50
  • Admin TVS
DZIERŻONIOWIANIE NA PLANIE FILMU „SMOLEŃSK”
11 kwietnia członkowie dzierżoniowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty trafili na plan reżyserowanego przez Antoniego Krauze filmu „Smoleńsk”.

11 kwietnia członkowie dzierżoniowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty trafili na plan reżyserowanego przez Antoniego Krauze filmu „Smoleńsk”, opowiadającego o tragedii, do jakiej doszło 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu Smoleńska.

„Czwartacy” z Dzierżoniowa (między innymi w towarzystwie kolegów z SH BON Wieluń) uczestniczyli w zdjęciach do symbolicznej sceny przypominającej polskich oficerów zamordowanych w roku 1940 w Katyniu. Wśród nich generała brygady Bronisława Bohaterewicza, w sylwetkę którego wcielił się Jarosław Kresa.

- Przy tej okazji panie charakteryzatorki dodały mi ponad… 20 lat – wspomina dzierżoniowianin – ale było warto, ponieważ przeżycia na planie był czymś absolutnie wyjątkowym.

W zdjęciach, które realizowane były w okolicach Warszawy, uczestniczyło blisko 150 rekonstruktorów z całej Polski. Dla dzierżoniowian była to niezwykła okazja do oddania hołdu 96 osobom, które zginęły przed 5 laty, ale także okazja do spotkania na planie wielu znanych aktorów (m.in. Ewy Dałkowskiej i Katarzyny Łaniewskiej).

Zdjęcia do filmu zakończyć się mają 30 kwietnia, natomiast premiera planowana jest na październik br.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Okoniek
Okoniek 12.09.2016, 16:20
Jak tam "gościu"? Dalej "chała'?
Pole Podpis jest wymagane.
Pole Podpis jest wymagane. 12.09.2016, 17:18
Gorzej.
Gość
Gość 18.04.2015, 20:50
Film to wielka Pisowska chała
Gość
Gość 17.04.2015, 11:22
Czy pan Adam mógłby się dowiedzieć, czy Paulina Walczewska jest nadal rzecznikiem w Urzędzie? Od jakiegoś czasu nie pojawia się nigdzie i nawet nie redaguje wiadomości na stronie Urzędu, co kiedyś robiła. Chodzi o to, że są osoby zainteresowane tą posadą i zastanawiam się, czy i tym razem konkurs będzie ustawiony, czy może już jest ktoś nowy, bez konkursu?

Pozostałe