ŁATWO STRACIĆ "PRAWKO"

  • 22.04.2015, 14:22
  • adminTVS
ŁATWO STRACIĆ "PRAWKO"
Od 11 kwietnia obowiązują nowe kwoty mandatów. Z pewnością dadzą się one we znaki tym, którzy łamią przepisy kodeksu drogowego.

Od 11 kwietnia obowiązują nowe kwoty mandatów. Z pewnością dadzą się one we znaki tym, którzy łamią przepisy kodeksu drogowego.

Pośród zmian są takie jak: 

- za parkowanie na „kopercie” bez uprawnień kierowca dostaje 800 zł mandatu (wcześniej była to kwota 300 zł), a 1000 zł mandatu otrzyma, kiedy oprócz postoju w niedozwolonym miejscu, posłuży się bezprawnie kartą parkingową.
 

- kierowca jadący na quadzie bez kasku otrzyma 100 zł

- kierowcy, którzy łamią zakaz wjazdu pojazdem przekraczającym masę dopuszczalną na drodze dostaną 500 zł.

- pieszy, który porusza się bez elementów odblaskowych na terenie niezabudowanym dostanie 100 zł

- rowerzysta na „podwójnym gazie” dostanie 300 do 500 zł jeżeli poziom alkoholu jest pomiędzy 0,2 a 0,5 promila, jeśli jednak poziom ten przekroczy 0,5 promila będzie to kwota 500 zł

 

To nie wszystkie zmiany jakie będą wprowadzone, ponieważ już od 17 maja 2015 r. kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h straci prawo jazdy na 3 miesiące. Taka sama kara czeka kierowców, którzy w swoich pojazdach będą przewozili więcej osób, niż dopuszcza zapis w dowodzie rejestracyjnym.
Osoby, które straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości i mimo tego wsiadły „za kierownice” ryzykują przedłużenie kary do 6 miesięcy, a kolejne zatrzymanie spowoduje utratę uprawnień do prowadzenia pojazdu i ponowny egzamin.Po nowelizacji prowadzenie pojazdu bez uprawnień z wykroczenia zmieni się w przestępstwo, a kierowca pod wpływem alkoholu i bez uprawnień oprócz kary więzienia narazi się również na karę minimum 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Przy kolejnym wyroku kwota ta wzrośnie do 10000 zł.
Nie będą to ostatnie zmiany ponieważ jeszcze w tym roku ma zostać znowelizowany taryfikator mandatów i jak można się spodziewać stawki mandatów nie obniżą się, a wręcz przeciwnie – pójdą drastycznie w górę.

adminTVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
darecki
darecki 28.04.2015, 15:05
Pijanym kierowcom powinno się zabierać prawo jazdy dożywotnio.
Gość
Gość 26.04.2015, 12:23
bardzo dobrze że zmieniono wysokość mandatów ,teraz wprowadzić aby policja częściej kontrolowała
Gość
Gość 23.04.2015, 22:25
Nareszcie cos dobrego zrobili !

Pozostałe