WYRUSZ W TRASĘ - TRAKT CZEKA

  • 05.05.2015, 17:17
  • Admin TVS
WYRUSZ W TRASĘ - TRAKT CZEKA
Lubisz aktywny wypoczynek? Chcesz spędzić niedzielę w gronie rodziny i znajomych w niezapomnianej atmosferze? Zapraszamy 17 maja na TRAKT czyli Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki.

Lubisz aktywny wypoczynek? Chcesz spędzić niedzielę w gronie rodziny i znajomych w niezapomnianej atmosferze? Zapraszamy 17 maja na TRAKT czyli Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki. To cykliczna impreza dla wszystkich miłośników wędrówek pieszych i wycieczek rowerowych. W tym roku nowa trasa dla motocyklistów.

Na uczestników czeka 12 tras. Piechurzy mogą przejść spacerową trasą „Trakt Smoka” podziwiając po drodze zabytki Dzierżoniowa lub też trudną trasą górską dla wytrwałych na 55 km. Dla miłośników kijków przygotowano trasę nordic walking na dystansie 10 km. Cykliści dobierają trasę do kondycji i umiejętności.

Wszystkie trasy startują w różnych porach z dzierżoniowskiego rynku, gdzie od godz. 8.00 odbywa się rejestracja zawodników. Meta znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zarejestrowani uczestnicy TRAKT-u objęci są ubezpieczeniem.

Wpisowe kosztuje 5 zł. W tej cenie wliczona jest koszulka dla każdego z uczestników, suchy prowiant, bony żywnościowe na ciepły posiłek na mecie i kupony konkursowe na loterię. Nagrodą główną jest rower.

Na terenie OSiR-u na uczestników czeka III Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych „NGO-to jest to!” oraz Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Grillowaniu z Mrówką.

Trasy piesze:
Takt Smoka - łatwa, po mieście, godz. 14.30
10 km - łatwa urozmaicona, godz. 13.00
25 km - trudna, dla wytrwałych turystów, godz. 9.00

Trasy rowerowe:
10 km - łatwa, dostępna również dla dzieci, godz. 15.30
20 km - łatwa, dostępna przede wszystkim dla dzieci, godz. 15.00
30 km - łatwa, dostępna dla wszystkich rowerzystów na dowolnych rowerach, godz. 14.00
40 km – łatwa, dostępna dla wszystkich rowerzystów na dowolnych rowerach, godz. 13.30
50 km - średnio trudna na dobrych nawierzchniach, dla rowerzystów jadących na rowerach szosowych („kolarskich”) i innych (trekkingowych, górskich, itp.), godz.13.30
55 km - trudna, dla rowerzystów jadących na rowerach górskich, OBOWIĄZKOWE KASKI, godz. 11.30
60 km średnio trudna, dla rowerzystów jadących na dowolnych rowerach, godz. 12.30
100 km - bardzo trudna, wymagająca dobrego przygotowania kondycyjnego, godz. 11.00

Nowość: Trasa Motocyklowa,  godz. 12.00
60 km, przewidywane maks. 4 godz. - start rynek Dzierżoniów, Pieszyce, Walim, Rzeczka, Sokolec, Ludwikowice Kłodzkie, Nowa Ruda (zwiedzanie Kopalni Węgla Kamiennego), Wolibórz, Bielawa, OSiR Dzierżoniów

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe