PRACOWITY WEEKEND LKS ATOM MAT DZIERŻONIÓW

Od piątku Klasykiem Piastowskim zawodniczki LKS Atom Mat Dzierżoniów rozpoczęły weekendowe starty. Wyścig rozgrywany był przy Grodach Piastowskich w Dzierżoniowie.

Od piątku Klasykiem Piastowskim zawodniczki LKS Atom Mat Dzierżoniów rozpoczęły weekendowe starty. Wyścig rozgrywany był przy Grodach Piastowskich w Dzierżoniowie. Trasa zawodów liczyła 63km i prowadziła pod wymagające 2 podjazdy: Srebrna Góra i Wolibórz.  Nasze dziewczyny rywalizowały w klasyfikacji amatorów, i w kategorii kobiet zajęły cztery pierwsze miejsca. Wygrała Paulina Cywińska, druga była Paula Guz, trzecia Dorota Przęzak a 4 Natalia Mielnik. Z powodu defektu Monika Kopińska nie ukończyła rywalizacji.

Kolejnego dnia zawodniczki i zawodnicy rozpoczęli zmagania w Pucharze Polski w Gostyniu.  Na rozpoczęcie w sobotę rozegrano czasówki. Tutaj w klasyfikacji juniorek młodszych Maja Jasionowska zajęła 19 lokatę a w juniorach młodszych Michał Mroczkowski był 54. W rywalizacji juniorów Paweł Szóstka zajął 22 miejsce, a wśród pań juniorek Dorota Przęzak była 17, Weronika Laszkiewicz 19 a Sandra Tarczyk 23. W wyścigu jazdy na czas elity kobiet 14 lokatę zajęła Karolina Karasiewicz, 15 była Paulina Cywińska, 17 Łucja Pietrzak, 28 Monika Kopińska a 55 Paula Pisarska. Z powodu zamieszania w układaniu wyników przez sędziów Paula Guz nie została sklasyfikowana pomimo przejechania przez linię mety.

W niedzielę odbyły się wyścigi ze startu wspólnego na wymagających rundach liczących 13km każda. Tutaj w wyścigu juniorek młodszych Maja Jasionowska ukończyła zawody w peletonie,  a w juniorach Paweł Szóstka zameldował się z grupie zasadniczej. W rywalizacji elity kobiet Łucja Pietrzak zajęła 4 lokatę, wygrywając finisz z peletonu. Rywalizację pań wygrała Austrine Trebaite z Litwy.  Pozostałe zawodniczki klubu: Monika Kopińska, Sylwia Kapusta-Szydłak, Karolina Karasiewicz, Paula Guz, Paulina Cywińska, Natalia Mielnik ukończyły wyścig finiszem z peletonu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc.