"RUDY" NAJLEPSZYM ZASTĘPEM

  • 28.05.2015, 07:53
  • Admin TVS
"RUDY" NAJLEPSZYM ZASTĘPEM
Harcerze z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP kolejny już raz rywalizowali na terenie tajemniczej Srebrnej Góry podczas Turnieju Zastępów.

Harcerze z Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP kolejny już raz rywalizowali na terenie tajemniczej Srebrnej Góry podczas Turnieju Zastępów. Zwycięzcą trzydniowych zmagań został zastęp „Rudy” z dzierżoniowskiej ‘39 DSH “Enigma”, Oprócz tytułu najlepszego zastępu w Hufcu druhny z “Rudego” zdobyły puchar Komendantki Hufca oraz karnet na wyjazd całą grupą do parku linowego na terenie Wrocławia. Na drugim miejscu przy stracie zaledwie kilku punktów turniej ukończyły ubiegłoroczne triumfatorki – bielawski zastęp „Limby” z 32 DH “T.O.M.C.I.A.” wygrywając wyjazd do wrocławskiego “Aquaparku”. Ostatnie miejsce na podium przypadło dzierżoniowskiemu zastępowi „Zośka” z 8 HDCzB “Bugaje”, który w nagrodę pojedzie do wrocławskiego Afrykarium! 

Dzięki ponad 70 osobowej grupie uczestników tegoroczne TeZe było niezwykłe. Harcerze sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności z technik harcerskich, kreatywności oraz orientacji mapy. Pierwszego dnia po marszrucie z Grodziszcza do miejsca noclegu zastępy rozbiły namioty na skarpie z pięknym widokiem na Srebrna Górę. TeZe rozpoczęło się ogniskiem powitalnym w piątek. W sobotę odbył się zwiad i bieg harcerski z mapą po okolicznych górach. Po południu Turniej z ciepłym posiłkiem dla wszystkich odwiedziła druhna Komendantka Hufca. Wieczorem odbyły się zajęcia dla wszystkich 10 zastępów w tym pozoracja. W niedzielę po apelu końcowym ponownie marszrutą do Grodziszcza zastępy zakończyły udział w turnieju.

 

W TeZe wzięły udział także: zastęp „Trop” z 2 DSH “Wilki”; „Szare Szeregi” i „Mafeking” z 32 DH “T.O.M.C.I.A.”; „Bumerang” z 12 DH “Kosodrzewy”; „Orsza” z ‘39 DSH „Enigma”; „Andromedy” z 13 DH “Brzozy” i „Alek” z 8 HDCzB “Bugaje”. Turniej odbył się przy finansowym wsparciu samorządu Dzierżoniowa.

INFO: Damian Trela

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe