Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

NASI KARATECY NA PODIUM

W sobotę 23 maja w Pniewach koło Poznania odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 13 klubów.

W sobotę 23 maja w Pniewach koło Poznania odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 13 klubów. Mistrzostwa zostały rozegrane w formule semi contact dzieci, kadetów, młodzików i juniorów oraz full contact seniorów i seniorów starszych. Nasz klub reprezentowali:

Maź Jakub, Gocko Oskar, Kiersnowski Bartosz, Filip Kamil, Rosa Karol, Skrzyński Mateusz, Osial Wiktor oraz Krupa Piotr. Mistrzostwa można uznać za bardzo udane ponieważ każdy z uczestników wywalczył medal. Dla Kuby był to pierwszy tak duży turniej, a mimo to stanął na wysokości zadania i wywalczył medal, gdzie w walce ćwierćfinałowej po zdobyciu wazari (pół pkt) kontrolował walkę do ostatniego gongu. W młodzikach - 55 kg niestety mieliśmy trzech zawodników, którzy stoczyli pojedynki między sobą: Kamil walczył w półfinale z Oskarem i po pierwszych 2 minutach sędziowie orzekli remis, w drugiej rundzie zmęczenie dało o sobie znać i wyższość kolegi klubowego musiał uznać Oskar, który mimo gorszych warunków fizycznych tanio skóry nie sprzedał. W drugim półfinale Bartek bez większych problemów poradził sobie ze swoim rywalem i czekał go finał z Kamilem. Była to okazja do rewanżu, ponieważ chłopaki w marcu spotkali się w finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Tym razem lepszy okazał się Bartek wygrywając z Kamilem przez ippon. Swoja kategorię wygrał Karol zwyciężając obydwa pojedynki, jeden przez wskazanie, drugi przed czasem zdobywając wazari (pół pkt) a potem ippon (cały pkt). Zarząd DKSKK składa podziękowania dla Rosa Radosława i Filip Sebastiana za transport na zawody.