NASI KARATECY NA PODIUM

  • 28.05.2015, 08:10
  • Admin TVS
NASI KARATECY NA PODIUM
W sobotę 23 maja w Pniewach koło Poznania odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 13 klubów.

W sobotę 23 maja w Pniewach koło Poznania odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 13 klubów. Mistrzostwa zostały rozegrane w formule semi contact dzieci, kadetów, młodzików i juniorów oraz full contact seniorów i seniorów starszych. Nasz klub reprezentowali:

Maź Jakub, Gocko Oskar, Kiersnowski Bartosz, Filip Kamil, Rosa Karol, Skrzyński Mateusz, Osial Wiktor oraz Krupa Piotr. Mistrzostwa można uznać za bardzo udane ponieważ każdy z uczestników wywalczył medal. Dla Kuby był to pierwszy tak duży turniej, a mimo to stanął na wysokości zadania i wywalczył medal, gdzie w walce ćwierćfinałowej po zdobyciu wazari (pół pkt) kontrolował walkę do ostatniego gongu. W młodzikach - 55 kg niestety mieliśmy trzech zawodników, którzy stoczyli pojedynki między sobą: Kamil walczył w półfinale z Oskarem i po pierwszych 2 minutach sędziowie orzekli remis, w drugiej rundzie zmęczenie dało o sobie znać i wyższość kolegi klubowego musiał uznać Oskar, który mimo gorszych warunków fizycznych tanio skóry nie sprzedał. W drugim półfinale Bartek bez większych problemów poradził sobie ze swoim rywalem i czekał go finał z Kamilem. Była to okazja do rewanżu, ponieważ chłopaki w marcu spotkali się w finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Tym razem lepszy okazał się Bartek wygrywając z Kamilem przez ippon. Swoja kategorię wygrał Karol zwyciężając obydwa pojedynki, jeden przez wskazanie, drugi przed czasem zdobywając wazari (pół pkt) a potem ippon (cały pkt). Zarząd DKSKK składa podziękowania dla Rosa Radosława i Filip Sebastiana za transport na zawody. 

Wyniki:

 

Maź Jakub                            3 m-ce kadeci           - 50 kg 

Kiersnowski Bartosz                1 m-ce młodzicy       - 55 kg

Filip Kamil                            2 m-ce młodzicy       - 55 kg

Gocko Oskar                         3 m-ce młodzicy       - 55 kg

Rosa Karol                           1 m-ce młodzicy       - 60 kg

Skrzyński Mateusz                  3 m-ce juniorzy        + 75 kg

Osial Wiktor                          2 m-ce senior           - 75 kg

Krupa Piotr                           3 m-ce senior           - 80 kg

 

Suma medali:                       2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe