DĄB NA 25 LAT SAMORZĄDU

  • 29.05.2015, 15:39
  • Admin TVS
DĄB NA 25 LAT SAMORZĄDU
Ćwierć wieku polskiej samorządności uczczono w Dzierżoniowie uroczystą sesją, posadzeniem dębu, w którego korzeniach wkopano kapsułę czasu.

Ćwierć wieku polskiej samorządności uczczono w Dzierżoniowie uroczystą sesją, posadzeniem dębu, w którego korzeniach wkopano kapsułę czasu, otwarciem wystawy i koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej.

Sesja rozpoczęła się po mszy św. w kościele pw. Maryi Matki Kościoła i wspólnej fotografii uczestników uroczystości przed budynkiem Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. W jej trakcie wręczono m.in. medale za Zasługi dla Dzierżoniowa dla Zofii Cupak oraz Zofii Mirek.

Po jej zakończeniu przy Kinie "Zbyszek" posadzono dąb upamiętniający 25 lat samorządności. W jego korzeniach wkopano kapsułę czasu z dokumentami dotyczącymi 25 lat działania samorządu, tj. statut miasta, akt posadzenia drzewa, fotografie radnych i włodarzy wszystkich kadencji.

W rynku otwarta została tego dnia wystawa pt. „25 lat samorządności w Dzierżoniowie”. Odbył się także koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 30.05.2015, 13:21
A temu drugiemu obroża się poluzowała.
Gość
Gość 30.05.2015, 13:19
Była folia, aby sobie pantofli nie zabrudził, czysty i nowy szpadel, ale o białych rękawiczkach dla miejscowego prominenta zapomnieli.
Gość
Gość 29.05.2015, 19:25
Ciekawe co wymysla z okazji 30 lat samorzadnosci w Dzierzoniowie(?)Samouwielbienie Ratusza zyjacego z pieniedzy podatnikow nie zna granic...

Pozostałe