Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

DOBRY WYSTĘP BIELAWSKICH LEKKOATLETÓW

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu reprezentanci ponad 60 szkół z województwa (ponad 300 startujących), rywalizowali 28 maja o tytuły Mistrza Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce.

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu reprezentanci ponad 60 szkół z województwa (ponad 300 startujących), rywalizowali 28 maja o tytuły Mistrza Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce. Powiat dzierżoniowski i miasto Bielawa reprezentowali na zawodach uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bielawie. W wielu konkurencjach poziom zawodów był bardzo wysoki, jak choćby w biegu na 100 m chłopców. Zwycięzca z Polkowic, ustanowił nieoficjalny rekord Polski zawodów gimnazjalnych z czasem 10,85 sek.

Bielawscy lekkoatleci, którzy swoje umiejętności podnoszą na treningach organizowanych przez Muflon Bielawa oraz na lekcjach w szkole, dostosowali się do wysokiego poziomu zawodów i osiągnęli wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Na szczególne brawa zasługuje Kasandra Gawra, która w biegu na 100 m przez płotki zajęła 8 miejsce z czasem 18,57 sek. Bardzo dobrze wystartował Brajan Strózik w pchnięciu kulą. Zajął 12 miejsce z rekordem życiowym 10,93 m. Dużego pecha miała sztafeta szwedzka (100-200-300-400) chłopców z Bielawy. Podczas finiszu na ostatniej zmianie, kiedy wszystko wskazywało, że bielawianie mogą stanąć na podium, nieszczęśliwy upadek tuż przed metą pozbawił ich medalu i zajęli dalsze miejsce. Na pocieszenie poprawili swój wynik z eliminacji uzyskując czas 2:19,89.

Ostatecznie w klasyfikacji zespołowej dziewczęta zajęły 25 miejsce na 62 sklasyfikowane zespoły, a chłopcy 26 miejsce wśród 64 szkół.