DOBRY WYSTĘP BIELAWSKICH LEKKOATLETÓW

  • 03.06.2015, 09:36
  • Admin TVS
DOBRY WYSTĘP BIELAWSKICH LEKKOATLETÓW
Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu reprezentanci ponad 60 szkół z województwa (ponad 300 startujących), rywalizowali 28 maja o tytuły Mistrza Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce.

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu reprezentanci ponad 60 szkół z województwa (ponad 300 startujących), rywalizowali 28 maja o tytuły Mistrza Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce. Powiat dzierżoniowski i miasto Bielawa reprezentowali na zawodach uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bielawie. W wielu konkurencjach poziom zawodów był bardzo wysoki, jak choćby w biegu na 100 m chłopców. Zwycięzca z Polkowic, ustanowił nieoficjalny rekord Polski zawodów gimnazjalnych z czasem 10,85 sek.

 

Bielawscy lekkoatleci, którzy swoje umiejętności podnoszą na treningach organizowanych przez Muflon Bielawa oraz na lekcjach w szkole, dostosowali się do wysokiego poziomu zawodów i osiągnęli wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Na szczególne brawa zasługuje Kasandra Gawra, która w biegu na 100 m przez płotki zajęła 8 miejsce z czasem 18,57 sek. Bardzo dobrze wystartował Brajan Strózik w pchnięciu kulą. Zajął 12 miejsce z rekordem życiowym 10,93 m. Dużego pecha miała sztafeta szwedzka (100-200-300-400) chłopców z Bielawy. Podczas finiszu na ostatniej zmianie, kiedy wszystko wskazywało, że bielawianie mogą stanąć na podium, nieszczęśliwy upadek tuż przed metą pozbawił ich medalu i zajęli dalsze miejsce. Na pocieszenie poprawili swój wynik z eliminacji uzyskując czas 2:19,89.

 

Ostatecznie w klasyfikacji zespołowej dziewczęta zajęły 25 miejsce na 62 sklasyfikowane zespoły, a chłopcy 26 miejsce wśród 64 szkół.

 

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe