WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW

  • 11.06.2015, 21:00
  • Admin TVS
WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW
W niedzielę, 14 czerwca br. wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy, w którym pojawią się dodatkowe pociągi do miejscowości turystycznych.

W niedzielę, 14 czerwca br. wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy, w którym pojawią się dodatkowe pociągi do miejscowości turystycznych. Nowością w siatce połączeń będzie TLK Bolko kursujący na trasie Lublin - Wrocław - Lublin. Korekta uwzględnia także zmiany związane z intensywnymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK).


Wakacyjna oferta PKP Intercity

Planując wakacyjny wyjazd z PKP Intercity podróżni będą mogli skorzystać z 28 dodatkowych pociągów do miejscowości turystycznych. Pojadą nimi do nadmorskich kurortów - Świnoujścia, Międzyzdrojów, Ustki, Kołobrzegu, Łeby, jak i na południe Polski - do Szklarskiej Poręby, Kudowy Zdroju, Wisły, Krynicy czy Zakopanego.

Jeden z najpopularniejszych wakacyjnych pociągów - EIC Jantar relacji Warszawa – Kołobrzeg/Hel,  pokona trasę na Hel w 5 godz. 34 min czyli o blisko 2 godziny krócej. Podróżni udający się nad morze będą mogli również skorzystać ze składów kategorii InterCity (IC) zestawionych z nowych lub zmodernizowanych wagonów, np.: Błękitna Fala rel. Warszawa - Świnoujście, Latarnik rel. Katowice-Kołobrzeg czy Pobrzeże rel. Warszawa-Kołobrzeg. Dzięki rewitalizacji linii oraz modernizacji lokomotyw spalinowych w tym sezonie powróci połączenie do Kudowy Zdroju. Dodatkowo, pociąg TLK Podhalanin rel. Szczecin Gł. - Zakopane zmieni trasę przejazdu. Pociąg będzie kursował przez Kielce,
a jego czas przejazdu skróci się o 2 godz.

Nowość - TLK Bolko

Pod koniec czerwca w rozkładzie jazdy pojawi się nowy weekendowy pociąg TLK Bolko kursujący w rel. Lublin - Wrocław - Lublin przez Katowice. Będzie to trzecie uruchamiane przez PKP Intercity bezpośrednie połączenie Lubelszczyzny ze stolicą Dolnego Śląska (drugie kursujące przez Radom i Kielce). Warto pamiętać, że dzięki ofercie Bilet Taniomiastowy podróż na trasie z Wrocławia do Katowic kosztuje tylko 29,90 zł.

Intensywne prace na sieci kolejowej

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy to także wynik kontynuacji inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. m.in. na: Centralnej Magistrali Kolejowej, „linii łódzkiej” (odcinek Warszawa Zach. - Skierniewice), linii nr 91 Kraków - Medyka, czy na trasie między Szczecinem a Gdynią. Niektóre z pociągów pojadą objazdami, inne będą kursować w skróconej relacji, a na kilku odcinkach czasowo zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Korekta, która wejdzie w życie 14 czerwca, będzie obowiązywała do 31 sierpnia br.

 

Dodatkowe kasy i informatorzy mobilni

PKP Intercity ułatwi zakup biletu otwierając sezonowe kasy w nadmorskich miejscowościach turystycznych (m.in.   w Świnoujściu, Łebie, Ustce i Jastarni).

Na 19 największych dworcach w wybranych terminach (początek wakacji, wymiany turnusów) pasażerowie otrzymają wsparcie mobilnych informatorów.

Dodatkowe informacje nt. rozkładu jazdy oraz atrakcyjnych ofert biletowych oferowanych przez PKP Intercity można znaleźć na stronach www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl pod numerem infolinii 19757 oraz w mediach społecznościowych.

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 13.06.2015, 17:17
to spłukuj bardache nie bedzie kopac!
Gość
Gość 13.06.2015, 17:17
to spłukuj bardache nie bedzie kopac!
:D:D:D:D
:D:D:D:D 13.06.2015, 14:58
mam was w duupie a wiec lepiej liczyc na siebie na swoje auto a nie smieeerdzące klozety w pkk

Pozostałe