Wtorek, 22.10.2019

SESJA W BIELAWIE Z MOCNYM OŚWIADCZENIEM RADNYCH

  • 26.06.2015, 11:16
  • Admin TVS
SESJA W BIELAWIE Z MOCNYM OŚWIADCZENIEM RADNYCH
W środę 24 czerwca odbyła się kolejna już sesja Rady Miejskiej Bielawy, która w większości poświęcona została ocenie realizacji ubiegłorocznego budżetu miasta.

W środę 24 czerwca odbyła się kolejna już sesja Rady Miejskiej Bielawy, która w większości poświęcona została ocenie realizacji ubiegłorocznego budżetu miasta. Rada Miejska po wysłuchaniu opinii na temat wykonania ubiegłorocznego planu finansowego, jednogłośnie zatwierdziła sprawozdanie finansowe oraz udzieliła burmistrzowi absolutorium. Istotnym jest fakt, że co prawda burmistrz Piotr Łyżwa otrzymał absolutorium jednogłośnie, ale jest to raczej absolutorium dla poprzednika czyli burmistrza Ryszarda Dźwiniela, który aż do 8 grudnia 2014 r.  był odpowiedzialny za realizację budżetu w 2014 r. Z kolei w odniesieniu do budżetu gminy na rok 2015, radni klubu "Ponad podziałami" przedstawili swoje stanowisko, krytykując sposób zarządzania kasą miejską przez burmistrza Łyżwę. Czytamy w nim między innymi o rezygnacji z dotacji w wysokości 2 250 000 pozyskanej przez burmistrza poprzedniej kadencji, z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, z powodu trudnej sytuacji finansowej gminy, gdy w tym samym projekcie uchwały budżetowej pojawiają się zapisy w kwocie 200 000 na klimatyzację budynku Urzędu Miejskiego oraz aż 120 000 zł na zakup samochodu służbowego. Radni podkreślają też, że brak jest jakiejkolwiek aktywności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, w tym utrata 650 000 zł, możliwej do uzyskania dotacji w ramach programu „MALUCH” na prowadzenie gminnego żłobka oraz nieumiejętność wykorzystania dotacji pozyskanych przez poprzednika, co bardzo niekorzystnie wpływa na sytuację społeczno - ekonomiczną Bielawy. Na zadane przez naszą redakcję pisemnie pytania skierowane do burmistrza Piotra Łyżwy tydzień temu do chwili publikacji tego materiału nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi dotyczącej planowanych zmian w budżecie. Informujemy, że treść pełnego stanowiska radnych przedstawiamy na naszej stronie internetowej www.tvsudecka.pl. 







 

Admin TVS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 02.07.2015, 08:01
Dobrze że ta opozycja w tej radzie istnieje i wytyka niekompetencje obecnie nam panującego burmistrza Łyżwy . Tak trzymać panowie
Gość
Gość 01.07.2015, 00:29
Gościu nie myl racjonalności z nienawiścią a siebie z większością
Gość
Gość 30.06.2015, 17:10
Obrzydliwy list podpisany przez sześciu naszych radnych. Bardzo tendencyjny. Panowie!-czy naprawdę tak jesteście zaślepieni nienawiścią do obecnego burmistrza? Przecież większość mieszkańców Bielawy go chce. Pomyślcie o swoim sumieniu, które Was kiedyś dopadnie. Nie do końca życia będziecie radnymi. Nie wstyd Wam patrzeć ludziom w oczy? A może już wstydu nie macie?
Gość
Gość 29.06.2015, 20:56
przykładem takiego typa z listu gościa jest jarosław florczak radny każdej opcji politycznej, ważne aby rządziła ta opcja
Gość
Gość 29.06.2015, 17:44
WŁĄCZCIE DOBĘ A BĘDZIECIE ZNALI PRAWDĘ !!!!!!
Gość
Gość 29.06.2015, 01:45
Jad żmii którym plujece dookoła przydupasy i pachołki Łyżwi i Runa ze sztabu wyborczego oraz zdrajcy Dźwiniela nie ochroni was przed oceną efektów waszej pozornej i nieudacznej pracy.Fakty zaczynają mówić za was.Bezczelne opluwanie z nazwiska wszystkich którzy myślą normalnie i życzą dobrze miastu to wasza specjalność.Trudno od takich jak wy oczekiwać obywatelskiej postawy bo nawet prostego komunikatu czy sprostowania nie macie odwagi podpisać swoim nazwiskiem - to wasza transparętność władzy.Straszenie przedstawicieli opinii publicznej tj.TVS wsadźcie sobie w buty pozoranci i tchórze,bo będziecie się musieli ujawnić a tego się najbardziej boicie.
Gość
Gość 28.06.2015, 20:34
Nie to nie prawda. Nie siej fermentu
Gość
Gość 28.06.2015, 19:23
Czy to prawda że A.H. ustępując ze stanowiska założył Stowarzyszenie w którym członkami jest wielu radnych
Gość
Gość 28.06.2015, 18:38
Złodzieje i nic wiecej sama patologia w tym urzędzie wywalić ich wszystkich
Gość
Gość 28.06.2015, 17:35
A gdzie zamieszczona odpowiedź burmistrza Łyżwy na zarzuty zawarte w oświadczeniu?! Publikacja tak jednostronna sytuacji konfliktowej świadczy o braku profesjonalizmu i braku etyki dxiennikarskiej redakcji TVS czyliTelewizji Sudeckiej.
Gość
Gość 28.06.2015, 12:34
Zobaczymy ile miejsc pracy utworzy do końca tego roku burmistrz Łyżwa ?
Gość
Gość 27.06.2015, 21:50
Stlić ogony awanturnicy bo psem poszczuję. A szczególnie cwaniaczek od antenek ze wzrokiem szukającym rozumu
Gość
Gość 27.06.2015, 21:39
proponuję alkomat przed każdą sesją, nie można dopuścić do tego aby włodarze bielawy decydowali o nas pod wpływem alkoholu
Gość
Gość 27.06.2015, 19:50
Z radnego Adama Pajda i użycia wydzieliny skunksa naśmiewają się tylko zadufani w sobie debile! Broń z nabojami z wydzieliną skunksa jest już stosowana i wchodzi do użycia do walki z chuliganami, grupami protestujących itp. Polecam artykuł:
http://www.polishexpress.co.uk…
Gość
Gość 27.06.2015, 19:43
A p.Małgorzata wiecznie śnięta i niezadowolona z pytaniem "co ja tu robię?"
Gość
Gość 27.06.2015, 18:54
Ekipa Łyżwy powinna ostro brać się do roboty , a nie pluć na innych co im niekompetencję wypominają.
Gość
Gość 27.06.2015, 18:23
A czy to przestępstwo, że zastępca spotyka się z właścicielem zbiornika? mogli się spotkać w każdym miejscu a ty nie dorabiaj teorii spiskowej
Gość
Gość 27.06.2015, 18:22
buhahaha nawet miny nie pasują buhahahaha tylko Dźwiniel mógł po amerykancku świecić w sudeckiej sztuczną szczeką buhahaha nie licz na dobre zdjęcie Łyżwy na tym profilu buhahahaha
Gość
Gość 27.06.2015, 16:46
Coś nie tęgie miny mają nasi burmistrzowie!Jak się nie ma pomysłu na rządzenie to się nie pcha do koryta.Najłatwiej jest krytykować.
Gość
Gość 27.06.2015, 16:02
Ale czy TV sudecka pisze nieprawde? To wina Pachury ze ludzie Lyzwy nie zlozyli wniosku o dotacje i pieniadze dla zlobka przepadly? Czy to Pachura potajemnie spotyka sie z Buczkiem czy Runowicz? Kto chce kupic sluzbowe auto za 120tys? Pachura czy Lyzwa. Co za bzdura z tymi podpisami? Usta wolnym mediom chcecie zatkac?

Pozostałe