WI FI Z WIELKIEJ SOWY AŻ NA 250 KM

  • 30.06.2015, 21:18
  • Admin TVS
WI FI Z WIELKIEJ SOWY AŻ NA 250 KM
Odległość między szczytem Wielka Sowa w Górach Sowich, a masywem Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim to w linii prostej ok. 250 km.

Odległość międzyszczytem Wielka Sowa w Górach Sowich, a masywem Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim to w linii prostej ok. 250 km. Taka odległość nie stanowi jednak problemu dla Wireless Group. Studenci z Politechniki Wrocławskiej właśnie pobili rekord Polski długości połączenia WiFi.

Wielka Sowa to najwyższy szczyt Gór Sowich na Dolnym Śląsku – ma 1015 metrów wysokości bezwzględnej, a na jego wierzchołku znajduje się wysoka na ponad 20 metrów wieża widokowa, z której rozpościera się niesamowity widok na Sudety. Babia Góra to nazwa masywu w Beskidzie Żywieckim, choć to określenie przylgnęło także do nazwy najwyższego szczytu tegoż masywu, górującego 1725 metrów nad poziomem morza.

Od Wielkiej Sowy do Babiej Góry w linii prostej jest ponad 250 kilometrów. Grupa studentów oraz doktorantów z koła naukowego Wireless Group przy Katedrze Teleinformatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej postanowiła między tymi dwoma punktami ustanowić połączenie WiFi. Choć zadanie nie było łatwe, studenci odnieśli pełen sukces.

Pierwsze testy na 35 i 100 km powiodły się, ale nasz apetyt ciągle rósł i nie poprzestawa­li­śmy. Ostatecznie, choć pogoda nie sprzyjała, w sobotę zrealizowa­li­śmy cel, jaki sobie postawiliśmy i udało nam się nawiązać połączenie WiFi w częstotliwości 5GHz na odległość 250 kilometrów – mówią uczestnicy projektu Radiolinia.

Tym samym studenci z Wireless Group ustanowili rekord Polski w długości nawiązanego połączenia WiFi – ponadto, to drugi wynik w Europie, a trzeci na świecie. Łącznie przyrealizacji przedsięwzięcia udział wzięło 10 osób, podzielonych na dwa pięcioosobowe zespoły– jeden pracujący na Babiej Górze, drugi – na Wielkiej Sowie.

 

autor info: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Polaczenie-WiFi-na-250-km-Studenci-z-Wroclawia-pobili-rekord-Polski,wid,17669962,wiadomosc.html?ticaid=11523d

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 01.07.2015, 01:32
Już działają, szkoda tylko że aparat który wrzucał co godzinę zdjęcia z Sowy nie działa już 6 lat.
Gość
Gość 30.06.2015, 22:52
Ha, Ha, a kamery nie działają!!

Pozostałe