TRWAJĄ ETNO WAKACJE W PIESZYCACH

  • 01.07.2015, 17:22
  • Admin TVS
TRWAJĄ ETNO WAKACJE W PIESZYCACH
Lato w mieście nie musi być nudne, zwłaszcza wtedy, gdy zdążyliśmy się zapisać na zajęcia do pieszyckiego Centrum Kultury, w którym odbywają się półkolonie.

Lato w mieście nie musi być nudne, zwłaszcza wtedy, gdy zdążyliśmy się zapisać na zajęcia do pieszyckiego Centrum Kultury, w którym odbywają się półkolonie. Dzieci w wieku od 7 do 13 lat spędzają czas na warsztatach z elementami psychoedukacyjnymi. Tegoroczna edycja nosi nazwę Etno Wakacje, pod którą kryje się wiele pojęć. Uczestnicy kolonii poznają kulturę ludową, tworzą tematyczne prace plastyczne, takie jak szmacianki z bajki czy piankowe wzorniki, do tego uczestniczą w zabawach ruchowych. Na półkolonie zapraszani są również ciekawi mieszkańcy Pieszyc, tym razem był to Pan Bogdan, który na co dzień z wielką pasją oddaje się tworzeniu prac z gazet i kolorowego papieru. Pieszyczanin na zajęcia przyniósł kilka swoich prac, w tym łabędzia i gazetową paterę na owoce, czy słodkości. Zdradził on najmłodszym w jaki sposób mogą oni wykonać podobne dzieła sztuki i podarować je swoim najbliższym. Jak się jednak okazało, tego rodzaju prace ręczne nie należą do najłatwiejszych i wymagają skupienia i wytrwałości. To dopiero trzeci dzień półkolonii, a przed dziećmi jeszcze wiele, ciekawych warsztatów, będą one poznawać etno zapachy, robić krakowskie korale, czy kamizelki, a także wykonywać bębenki i inne instrumenty ludowe.

 Info: Katarzyna Krzak,

Urząd Miejski w Pieszycach. 

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe