SMAKOWITA INWESTYCJA

  • 17.07.2015, 10:20
  • Admin TVS
SMAKOWITA INWESTYCJA
Ponad 80 mln złotych kosztowała budowa zakładu Pasta Food Company na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu.

Ponad 80 mln złotych kosztowała budowa zakładu Pasta Food Company na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu. W fabryce produkowane są lasagne między innymi dla sieci sklepów Biedronka. To najnowocześniejszy zakład francusko-belgijskiego  koncernu.

 

- Sektor spożywczy zawsze był silny na Opolszczyźnie. Nie jest więc zaskoczeniem, że zdecydowaliśmy się na inwestycje właśnie w tym regionie – przyznaje Maciej Wajs, dyrektor zakładu – Projekt możemy uznać za zrealizowany. Teraz Belgowie wraz z Francuzami będą produkować w Polsce włoskie jedzenie – śmieje się szef fabryki.

Zakład jest wspólnym przedsięwzięciem francuskiej firmy Stefano Toselli, lidera na  rynku schładzanej lasagne oraz belgijskiej Ter Beke, producenta świeżej żywności. W fabryce początkowo znajdzie zatrudnienie 50 osób. Plany są jednak znacznie bardziej ambitne.

- Mamy nadzieję otworzyć się nie tylko na nowych, polskich klientów, ale zdobyć również inne rynki europejskie. Naszym celem jest zatrudnić w Opolu co najmniej 150 osób i osiągnąć obrót 250 mln złotych rocznie – zdradza Dirk Goeminne, dyrektor zarządzający Ter Beke.

 

Zakład w Opolu ma powierzchnię 8 tys. m2 i wyposażony został w nowatorskie linie do produkcji lasagne. Budowa obiektu trwała dwa lata.

- Podczas wmurowania kamienia węgielnego padał ulewny deszcz i zastanawialiśmy się, czy to nie znak, że popełniliśmy błąd w lokalizacji inwestycji – śmieje się Douglas Hamer, prezes firmy Stefano Toselli . – Dzisiaj jednak świeci nad nami słońce. Otwieramy nowoczesną fabrykę i mamy wspaniały zespół – podkreśla.

- Już wtedy wiedziałem, że deszcz to dobry omen dla branży spożywczej. Bez niego nie wyrosną żadne plony  – mówi z uśmiechem Tomasz Jakacki. wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. – Wraz z fabryką „wyrosły” nowe miejsca pracy, a jak zapowiadają inwestorzy, nie zamierzają spoczywać na laurach – dodaje.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna posiada w Opolu ponad 40 hektarów wolnego terenu. W mieście działa obecnie 11 strefowych  firm, które zainwestowały 220 mln złotych i stworzyły 800 miejsc pracy. 

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 19.07.2015, 18:15
Co mieszkańców Dolne Śląska obchodzi , że tam powstała fabryka. Taka informacja ma uzasadnienie w mediach ogólnopolskich , a nie lokalnych.
Gość
Gość 17.07.2015, 16:14
Jakie ma to znaczenie dla mieszkańców Dolnego Śląska. ? Gdzie Rzym , gdzie Krym. Gdyby to wybudowali w Dzierżoniowie , czy Kłodzku to miało by znaczenie dla naszego rejonu, Opole w swojej TV pokazało i jest to logiczne. Koło Poznania też oddano inną fabrykę w WSSE i co z tego jak to inne województwa ?

Pozostałe