CZY ZAKUP ZBIORNIKA TO POWÓD DO PODWYŻKI DLA BURMISTRZA?

  • 28.08.2015, 13:17
  • Adam Pachura
CZY ZAKUP ZBIORNIKA TO POWÓD DO PODWYŻKI DLA BURMISTRZA?
Od blisko 2 miesięcy Gmina Bielawa jest już właścicielem zbiornika Sudety.

           Od blisko 2 miesięcy Gmina Bielawa jest już właścicielem zbiornika Sudety. Obecna władza nie może się nacieszyć rzekomym sukcesem politycznym, przypisując sobie zasługi niesamowitych umiejętności negocjacji biznesowych. Przy każdej nadarzającej się okazji burmistrz Piotr Łyżwa dziękuje radnym i sobie samemu podkreślając, że udało mu się coś tak wielkiego, że sam nadal nie może ochłonąć z zachwytu. Nie zapomina również powiedzieć, że poprzednia władza nie potrafiła rozwiązać tego tematu przez tyle lat. W Wiadomościach Bielawskich czytamy obszerny jednostronny artykuł na temat historii zbiornika Sudety i tego, kto i dlaczego nie kupił go wtedy, kiedy był rzekomo na wyciągnięcie ręki. Oczywiście jako mieszkańcy Bielawy cieszymy się wszyscy, że zbiornik ten w końcu należy do miasta, czyli do nas wszystkich, tym bardziej, że jest to miejsce wypoczynku dla wieku bielawian, których po prostu nie stać na wakacyjny wyjazd.

            Należy zadać sobie pytanie czy byłoby to możliwe, gdyby nie dobra kondycja w kasie miasta na rok 2015? Przecież burmistrz Piotr Łyżwa nie przyszedł z workami pieniędzy, nie zarobił ich przez ostatnie miesiące, nie pozyskał dotacji, a jedynie wydał. Budżet miasta nie jest z gumy,  wydając kwotę 6.000.000 zł, robi się to kosztem innych inwestycji w mieście, które były zaplanowane. Na dodatek jest to też okazja do podwyższenia pensji burmistrzowi z uzasadnieniem, że:

            "Burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa w okresie od grudnia 2014 roku do sierpnia 2015 roku wykazał się dużym zaangażowaniem w rozwiązanie problemu Zbiornika Sudety. Nadmienić tu wystarczy sfinalizowanie w rekordowym czasie siedmiu miesięcy zakupu Zbiornika Sudety, po dziewięciu latach braku rozwiązania powyższego problemu".

            Takim tokiem rozumowania z pewnością po wybudowaniu ronda i planowanych remontach dróg w Bielawie, wiceburmistrz Witold Runowicz może też poprosić burmistrza o podwyżkę, a dlaczego nie. Tym bardziej, że kolejne miejsca pracy przyznane dla radnych Bielawy w spółkach gminnych. Kamil Wojciechowski w TBS Bielawa, Tomasz Tkacz najprawdopodobniej we wrześniu rozpocznie pracę w MZBM, Rafał Kuśmierek w BARL-u i oby nam wszystkim żyło się lepiej.






 

Adam Pachura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Swiadek
Swiadek 06.09.2015, 11:51
Niech tylko prokuratura skieruje wniosek do sadu, wtedy opinia publiczna pozna fakty. Teraz nikt kto jest świadkiem nie może mowić bo będzie oskarżony o ujawnienie tajemnicy śledztwa albo jego utrudnianie. Trochę cierpliwości, a Szanowny Pan Redaktor będzie mógł sie wykazać. Bo przecież sensacja to dobry nośnik
Gość
Gość 05.09.2015, 23:39
pan Senator [ J ] nie zniósł tego że pan HORDYJ uzyskał dofinansowanie dla N.Rudy a jego człowiek pan Łyżwa ani grosza dla Bielawy, więc rozwiązał ten problem !!!
Gość
Gość 05.09.2015, 20:58
Nie złe maja miny na zdjęciu cała klika
Gość
Gość 03.09.2015, 14:09
Ale szczekacie Łyżwowcy jednak! To Wy teraz dokładnie takim kluczem jak Wasz poprzednik załatwiacie "swoje" sprawy więc oby Was ręka sprawiedliwości dosięgnęła!!!!
Gość
Gość 03.09.2015, 12:42
ma ktoś wiarygodne informacje kiedy będą aresztowania?
Gość
Gość 03.09.2015, 11:59
Podobno jego kompan go sprzedał.....
Gość
Gość 03.09.2015, 11:33
A Pan były burmistrz jest już Ryszardem D>
Gość
Gość 03.09.2015, 10:01
Hordyj wyrzucony z pracy!!!!
Gość
Gość 02.09.2015, 14:00
Może w TV TRWAM coś powiedzą?
Gość
Gość 02.09.2015, 05:47
Hordyj wywalony z pracy a Pachura milczy. Taka to "obiektywna" kablówka hehehe
Gość
Gość 01.09.2015, 21:38
Podwyżka namaszczonym przez burmistrza Łyżwę słusznie się należy . Nagradzamy bmw
bierny mierny ale wierny.
Gość
Gość 01.09.2015, 20:34
Podobno pani wójt Nowej Rudy pogoniła Hordyja? Tam bez klakierów szybko się na nim poznali
Gość
Gość 01.09.2015, 16:10
Panie moderator odpowiada pan wg kodeku karnego i prawa prasowego za poniżanie i ublizanie chyba pan sie jeszcze nie spotkał w sadzie a jest juz blisko. Ponosi pan współodpowiedzialność za te i inne wpisy
Gość
Gość 01.09.2015, 15:45
Prawdopodobnie podwyżka dla burmistrza będzie bodzcem do podwyżek dla zastępców i innych "oddanych sprawie" współpracowników. A dlaczego teraz? Bo za jakiś czas będzie pretekst do następnej podwyżki, bo przecież burmistrz nie może cały czas pracować za takie "marne grosze". A na drugą kadencję się nie zanosi.
Gość
Gość 01.09.2015, 15:26
Ktoś napisał, że po zakupie zbiornika inwestycje w mieście będą musiały poczekać. A czy z podwyżką dla burmistrza nie można było poczekać? Przynajmniej do czasu aż COŚ dla miasta zrobi. Do tej pory nie zrobił NIC.
Gość
Gość 01.09.2015, 14:53
Panie Burmistrzu ,gdy był Pan radnym nie zgodził sie Pan na zakup zbiornika za 1,5 mln ,teraz wywala Pan 6 mln. i każe sie Pan nagradzać . Prosze szaraczkowi wytłumaczyć o co w tym wszystkim qrva chodzi?
Gość
Gość 01.09.2015, 14:42
Podawano w szmatławcu miejskim tj w Wiadomościach bielawsich że eksperci wycenili wartość zbiornika na 3,6 mln zł a za dwa tygodnie miasto kupiło zbiornik za 6 mln ćzymś to śmierdzi może również powinna to zbadać prokuratura brak konsekwencji w ocenie i działaniu
Gość