„KRÓLIK, SŁOŃ I TERESKA”

  • 15.09.2015, 09:14
  • Admin TVS
„KRÓLIK, SŁOŃ I TERESKA”
20 września o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na najnowszy spektakl „Królik, Słoń i Tereska…” w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

20 września o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na najnowszy spektakl „Królik, Słoń i Tereska…” w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

„Królik, Słoń i Tereska…” to szalona podróż w głąb siebie. Elementarne pytania: „kim jestem?” „kim będę?” zadają sobie zarówno dorośli, jak i małe dzieci. Sprawa tożsamości jest sprawą fundamentalną dla człowieka i jego rozumienia świata. To, jak wyglądamy, jak się zachowujemy, jak przeżywamy, jest sumą wszystkich zdarzeń, które w życiu nam się przytrafiają. Ale każdy, zwłaszcza już ten troszkę starszy, zadaje sobie przynajmniej raz w życiu pytania: A co by było, gdybym wtedy postąpił inaczej? A co by było, gdybym teraz cofnął się o kilka lat? kroków? chwil?

Spektakl oparty na powieści Zbigniewa Batki „Z powrotem… czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur” to surrealistyczna bajka, w której towarzyszymy nietuzinkowym postaciom w ich odkrywaniu własnej, często skrywanej tożsamości. Królik, Zielony Koń, Pingwin, Kukółka (to nie błąd!) i inni z domku na żółtych półbutach udowodnią, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak bardzo inność może być kolorowa. Chyba że ktoś zdecyduje inaczej…

Uwaga! Uwaga! Weź walizkę i przyjdź „Z powrotem…”

 

„KRÓLIK, SŁOŃ I TERESKA…”

wg powieści „Z powrotem… czyli fatalne skutki niewłaściwych lektur” Zbigniewa Batki

adaptacja i reżyseria: Jerzy Jan Połoński

scenografia i kostiumy: Dariusz Panas

muzyka:Michał Kowalczyk

ruch sceniczny: Małgorzata Fijałkowska

asystent reżysera: Anna Retoruk (AT Białystok)

obsada:

Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka, Natalia Wieciech, Jakub Grzybek, Kamil Król, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik
 
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

 

Grupa wiekowa: 6+

Czas trwania spektaklu: 70 minut

 

Cena biletu: 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40

KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41

 

Admin TVS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe