Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Kultura/Rozrywka

Zapraszamy na Srebrnogórską Majówkę
Zapraszamy na Srebrnogórską Majówkę

W środę, 1 maja polecamy Państwu Srebrnogórską Majówkę, szczegóły na plakacie.

Dzisiaj, 11:04
Zapraszamy na 𝘇𝗶𝗲̨𝗯𝗶𝗰𝗲 𝗙𝗘𝗦𝗧. Zobacz kto wystąpi
Zapraszamy na 𝘇𝗶𝗲̨𝗯𝗶𝗰𝗲 𝗙𝗘𝗦𝗧. Zobacz kto wystąpi

Zapraszamy na 𝘇𝗶𝗲̨𝗯𝗶𝗰𝗲 𝗙𝗘𝗦𝗧 𝟮𝟬𝟮𝟰, czyli największą miejską imprezę na rozpoczęcie lata w Ziębicach. Organizatorzy sukcesywnie ogłaszają kolejne gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które przyjadą do Ziębic. Wiemy już, że w sobotę 1 czerwca, na ziębickiej scenie wystąpią Bartek Królik, MARGARET, ØRGANEK, a w niedzielę, 2 czerwca: BARANOVSKI, PRO8L3M i Lady Pank. Warto zapisać sobie te daty w kalendarzu, bo wstęp jest bezpłatny. Dodatkowo, dzień wcześniej, w piątek 𝟯𝟭 𝗺𝗮𝗷𝗮 w Ziębickim Centrum Kultury odbędzie się koncert otwarcia, zagra kwit.

Dzisiaj, 10:08
Zobacz kto zagra na Dniach Dzierżoniowa 2024
Zobacz kto zagra na Dniach Dzierżoniowa 2024

Święto miasta odbędzie się na koniec maja. Już teraz warto zaplanować czas na udział w wydarzeniu. Dni Dzierżoniowa odbywać się będą w weekend 24 – 26 maja 2024 roku. Główne obchody zaplanowano na placu targowym w sobotę i niedzielę. Koncert inauguracyjny w piątek, na Wale Szwedzkim. Organizator – Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (Dok) - zapowiada wiele ciekawych koncertów i atrakcji. Gwiazdami będą zespoły: Strachy na Lachy, Spięty, Lanberry, Ex Maanam, Perfekcyjne Przeboje oraz Jowita Kowalewska & Kawior.

16.04.2024 20:32
Koncert Jowity Kowalewskiej & KAWIOR w Teatrze Robotniczym w Bielawie
Koncert Jowity Kowalewskiej & KAWIOR w Teatrze Robotniczym w Bielawie

W sobotę 13 kwietnia na deskach Teatru Robotniczego w Bielawie odbył się koncert Jowity Kowalewskiej wraz z zespołem. Był to wyjątkowy wieczór pełen emocji.

15.04.2024 12:46    1
Za nami koncert dla UNICEF w Bielawie
Za nami koncert dla UNICEF w Bielawie

W piątek 12 kwietnia w Teatrze Robotniczym w Bielawie odbył charytatywny koncert dla UNICEF, podczas którego zbierane były środki finansowe dla dzieci potrzebujących objętych wojną.

15.04.2024 10:25
30-lecia powstania Chóru CANZONA
30-lecia powstania Chóru CANZONA

Żeby coś się zdarzyło i mogło się zdarzyć Trzeba marzyć, trzeba marzyć” Takimi słowami otworzyła obchody 30-lecia powstania Chóru CANZONA, Prezes Stowarzyszania Przyjaciół Chóru Canzona Alina Zamęcka. Mówiła: „Drodzy Państwo przyszło mi w udziale poprowadzić spotkanie, podczas którego oficjalnie świętujemy 30-lecie pracy artystycznej Chóru Canzona. I tak jak powiedziałam na początku, spotkanie z chórem dla większości chórzystek to spełnienie marzeń. Wszak cóż to dla nas Chór Canzona, i tu pozwolę sobie na odrobinę statystyki: To segregator z około 410 utworami, Tysiące godzin prób - około 6000 godzin, Udział w 42 przeglądach i festiwalach, 32 wycieczki, wyjazdy, warsztaty muzyczne.

14.04.2024 12:38
Noworudzki Festiwal Tańca przyciągnął wielu odwiedzających
Noworudzki Festiwal Tańca przyciągnął wielu odwiedzających

W drugi weekend kwietnia w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie odbył się kolejny już Noworudzki Festiwal Tańca. Impreza przyciągnęła mnóstwo uczestników w każdym wieku, a także tłumy widzów.

13.04.2024 18:02
Wystawa obrazów Mariana Wódkiewicza w Kiełczynie
Wystawa obrazów Mariana Wódkiewicza w Kiełczynie

W piątek, 12 kwietnia w Pałacu w Kiełczynie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy obrazów Mariana Wódkiewicza.

12.04.2024 20:46
1 edycja konkursu fryzjerskiego Dolnośląskie Pukle w Dzierżoniowie
1 edycja konkursu fryzjerskiego Dolnośląskie Pukle w Dzierżoniowie

W czwartek, 11 kwietnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyła się pierwsza edycja konkursu fryzjerskiego Dolnośląskie Pukle, dla uczniów klas fryzjerskich. Motywem przewodnim były „Cztery Pory Roku”, a dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody.

11.04.2024 16:55
W  Bystrzycy Kłodzkiej trwa 13. Festiwal Aktorstwa Filmowego
W Bystrzycy Kłodzkiej trwa 13. Festiwal Aktorstwa Filmowego

Trwa 13. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, który do Bystrzycy Kłodzkiej zawitał po raz ósmy. To święto kina, filmu i teatru, gdzie mieszkańcy naszego regionu mogą spotkać się z wielkimi artystami. W pierwszym z dwóch dni odbyło się spotkanie z wybitnym reżyserem i scenarzystą Waldemarem Krzystkiem. Wieczorem deskami bystrzyckiego teatru zawładnęła jedna z najlepszych polskich aktorek Anna Seniuk, wykonując autorski spektakl „Księga ziół i nie tylko”.

10.04.2024 12:55
Lądek - stwórz kostium św. Jerzego i weź udział w konkursie
Lądek - stwórz kostium św. Jerzego i weź udział w konkursie

Konkurs NIECH PRZYBIEŻY ŚWIĘTY JERZY został ogłoszony w ramach 18. Obchodów Dnia Patrona Miasta – Św. Jerzego. Konkurs polega na stworzeniu kostiumu św. Jerzego z dowolnych materiałów oraz jego prezentacji podczas finału Parady Świętojerskiej. Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy Gminy Lądek-Zdrój oraz jej sympatycy, zarówno grupy nieformalne jak i formalne, Termin zgłoszeń mija 25 kwietnia 2024 roku, a Parada Świętojerska odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku o godzinie 10.30. Przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne - pula nagród 2000 zł.

10.04.2024 12:47
Zapraszamy na spotkanie z fotografem Leszkiem Szczasnym
Zapraszamy na spotkanie z fotografem Leszkiem Szczasnym

W środę, 24 kwietnia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej o godzinie 10:00 odbędzie się spotkanie zatytułowane "Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie" - spotkanie z Leszkiem Szczasnym, realizującym w 2018 roku w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego multimedialny projekt fotograficzny, którego celem jest zachęta do odkrywania mało znanych atrakcji naszego kraju. Autor łamie w tym pokazie stereotyp, że inspiracji szukać można tylko tysiące kilometrów od domu i opowiada z pasją o takich bliskich zakątkach, o których często nieopatrznie zapomnieliśmy czy niesłusznie się ich wstydzimy. W ponad 20 rozdziałach slajdowiska, zabiera nas m.in. na magiczne podlaskie bezdroża czy kunsztowne roztoczańskie nekropolie; wspinamy się z nim na górnośląskie pokopalniane hałdy; tańczymy do polskiej muzyki tradycyjnej; zatrzymujemy na przystankach, o których zapomniały wszystkie autobusy; dowiadujemy się, dlaczego warto lubić Lublin; szukamy uniesień duchowych w drewnianych świątyniach schowanych daleko od szosy; rozwikłujemy zagadki nietypowych nazw miejscowości; odkrywamy niedoceniane Pogórze Przemyskie; płyniemy kajakiem nie tylko po Suwalszczyźnie; bawimy się na niszowych festiwalach (etnicznych, industrialnych, muzycznych) czy odwiedzamy tzw. landartową galerię sztuki nad Bugiem. Zapraszamy tych, którzy lubią wymknąć się kliszom, na fascynującą podróż po pięknej i nieznanej Polsce.

08.04.2024 14:19
Reklama