Poniedziałek, 26.08.2019

Spektakl Teatru Kątem pt: "(z)MIŁUJCIE SIĘ"

start 27.09.2016 19:00

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, Teatr Kątem

koniec 27.09.2016 20:15

Lokalizacja: Dzierżoniów, kinoteatr ZBYSZEK, ul. Świdnicka 23

TEKST na kanwie dramatu Mariusa Von Mayenburga pt: „MĘCZENNICY”,  z tekstami własnymi zespołu Teatru Kątem oraz fragmentami „Dziadów cz. III” A. Mickiewicza i „Kordiana” J. Słowackiego

OBSADA:

·         Kamil Bukowski

·         Marta Gaj

·         Olga Gulka

·         Katarzyna Krasińska

·         Weronika Krystek

·         Paweł Stolarski

·         Aleksandra Szkwarek

·         Marta Wiśniewska

REŻYSERIA I DRAMATURGIA:

GRZEGORZ STAWIAK

TREŚĆ:

                Gucio (u Meyenburga Benjamin) postanawia żyć ściśle wg słowa Bożego i strofuje swoje otoczenie cytatami z Biblii. Na początek wymusza na szkole ustanowienie zakazu pływania dla dziewcząt w kostiumach bikini na lekcjach wf, nie pozwala także na przeprowadzenie lekcji o antykoncepcji. Wreszcie Gucio, ulegając własnej imaginacji i sugestiom kolegów, uwierzy, że jest romantycznym bohaterem, takim Konradem, no… może Kordianem albo tajemniczym, słynnym namiestnikiem wolności o kryptonimie„44”, w każdym razie wyda mu się, że posiadł sławetny „rząd dusz” i pokieruje narodem.  I znowu, wreszcie, czeka nas walka aż do zwycięstwa!  Urrra!

Podziel się:

Zdjęcia (7)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.