Środa, 16.01.2019

DZIEŃ DZIECKA W ZAMKU KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU

start 01.06.2018 godz. 10:00
koniec 03.06.2018 godz. 15:00

Lokalizacja: Wałbrzych, Piastów Śląskich 1

Dzień Dziecka to święto naszych najmłodszych turystów, właśnie dlatego zaplanowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji na 1, 2 i 3 czerwca! Plac zabaw, zaczarowane zwiedzanie z zagadkami, poszukiwanie pereł i cukierków - zabawie nie będzie końca!

1, 2 i 3 czerwca naszą specjalną atrakcją będzie "Zaczarowane zwiedzanie" dla najmłodszych:
każdego dnia, godz. 11:00 i 15:00 - grupy dla dzieci w wieku 4- 7 lat
W programie: 
- Baśniowy Książ, czyli prezentacja z zamkowymi legendami i baśniami w Kąciku Małego Odkrywcy Tajemnic
- Zostań księżniczką/ rycerzem, czyli składanie i ozdabianie koron i szyszaków (zajęcia plastyczne)
- Poszukiwanie pereł i cukierków, czyli zwiedzanie z zagadkami nieudostępnianych dziennie pomieszczeń: Baroki – Strachy – Skałka Szczęścia – dawne piwnice Hochbergów (poziomie -2)
Czas zwiedzania: do 60 minut
Cena: 35 zł/osoba
W ramach zwiedzania wszystkie dzieci otrzymają pakiet "Małego Odkrywcy Tajemnic", w którym znajdują się: worek/plecak, kolorowanki, kredki zamkowe, notes i długopis szkolny, mapki zamkowe z legendami oraz specjalny zamkowy quest! Dla osób, które go rozwiążą przewidzieliśmy dodatkową niespodziankę.
Ważne: na 1 dziecko w wieku 4-7 lat może przypadać maksymalnie 1 osoba dorosła!
Informujemy, że liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona!
Dla dzieci w wieku 8-12 lat przygotowaliśmy specjalne zwiedzanie pełne wyzwań. 1, 2 i 3 czerwca o godz.: 12.00 i 16.00 dzieci wyruszą na zamkową przygodę!
W programie: 
- Jak się bawiły dzieci w XX wieku na zamku - wprowadzenie do historii zamku, prezentacje dot. dzieci Hochbergów oraz sekretów zamkowych
- Stwórz własną odznakę - tworzenie odznak rycerskich, malowanie twarzy 
- Odkrywanie zamkowych tajemnic, czyli zwiedzanie z zagadkami, poszukiwanie cukierków i legendarnych pereł księżnej Daisy. W ramach zwiedzania nieustraszeni odkrywcy przejdą przez: III piętro aż do dawnej kuchni Hochbergów – Strachy – Skałka Szczęścia – tunel na poziomie -2.
Czas zwiedzania: 70 minut
Cena: 35 zł/osoba
W starszych grupach na zwiedzanie zapraszamy same dzieci, bez rodziców. 

Dodatkowo 1 czerwca na Dziedzińcu Honorowym prawdziwy zamkowy Plac Zabaw dla dzieci - a tam w godz. 10:00- 16:00 strefa zabaw, a w niej mała dmuchana zjeżdżalnia, puszczanie baniek, tunele animacyjne, wielkie klocki i Miś Tripek, zabawy z chustą Klanzy;
Wstęp na Plac zabaw jest wolny! Szczegóły na stronie: www.ksiaz.walbrzych.pl

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.