Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Piława Górna

Pożar słomy w Piławie Górnej
Pożar słomy w Piławie Górnej

13 sierpnia po godzinie 13:00 doszło do pożaru sterty słomy, przy ul. Groszowieckiej w Piławie Górnej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP z Dzierżoniowa i OSP z Ostroszowic oraz policja. Najprawdopodobniej było to podpalenie.

Wczoraj, 19:48
Zatrzymanie nietrzeźwego po pościgu w Piławie Górnej
Zatrzymanie nietrzeźwego po pościgu w Piławie Górnej

30 lipca po godz. 19.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Dzierżoniowie zatrzymali w Piławie Górnej 27-latka kierującego Fiatem Punto, który pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zastosował się do polecenia zatrzymania pojazdu, a następnie podjął próbę ucieczki pieszo. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy – 1,8 promila. Czynności w tej sprawie prowadzi KPP w Dzierżoniowie. KPP w Dzierżoniowie kom. Anna Mierzejewska

01.08.2022 12:43
Rodzicom patrona szkoły w Piławie Górnej - K. K. Baczyńskiego
Rodzicom patrona szkoły w Piławie Górnej - K. K. Baczyńskiego

Z inicjatywy Justyny Mateji-Pawlikowskiej, nauczycielki ze szkoły im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej udało się sfinalizować działania zmierzające do wymiany nagrobka Rodziców Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na Powązkach w Warszawie.

13.07.2022 10:06
Zderzenie po wymuszeniu w Piławie Górnej
Zderzenie po wymuszeniu w Piławie Górnej

Około 9:45 30 czerwca, na ulicy Młynarskiej w Piławie Górnej doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, sprawcą była 71-letnia kobieta jadąca pojazdem marki Suzuki, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia czołowego z samochodem marki Hyundai, prowadzonym przez 52 – latkę. Sprawca został ukarany mandatem.

30.06.2022 22:37
Rada Nadzorcza SM w Dzierżoniowie z wizytą na inwestycji w Piławie Górnej
Rada Nadzorcza SM w Dzierżoniowie z wizytą na inwestycji w Piławie Górnej

We wtorek 28 czerwca członkowie Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Dzierżoniowie odwiedzili zasoby spółdzielcze w Piławie Górnej, gdzie obecnie powstają dwa wielorodzinne budynki mieszkaniowe. Jest to pierwsza po wielu lata tak duża inwestycja w tym mieście.

29.06.2022 17:30
Konferencja Marcina Gwoździa oraz powiatowych radnych PiS
Konferencja Marcina Gwoździa oraz powiatowych radnych PiS

7 czerwca na Placu Piastów Śląskich w Piławie Górnej odbył się briefing prasowy Marcina Gwoździa – posła na Sejm RP oraz przedstawicieli Kubu Radnych PiS w Radzie Powiatu Dzierżoniowskiego Krzysztofa Bielawskiego oraz Marcina Pięta. Spotkanie rozpoczął Marcin Pięt, który na wstępie poinformował, że powiat dzierżoniowski otrzymał rekordowe dofinansowanie na przebudowę ul. Piastowskiej w Piławie Górnej, wynoszące prawie 10,5 mln zł.

09.06.2022 13:29    1
Ponad 10 mln zł na remont drogi w Piławie Górnej
Ponad 10 mln zł na remont drogi w Piławie Górnej

Ponad 10 milionów złotych to kwota dofinansowania jakie pozyskało Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie na remont ulicy Piastowskiej w Piławie Górnej.

06.06.2022 19:14    1    1
Wielobój lekkoatletyczny w Książnicy
Wielobój lekkoatletyczny w Książnicy

19 maja od 10:00 na boisku w Książnicy, odbył drużynowy wieloboju lekkoatletyczny o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów. Zawody sportowe były pierwszym punktem, "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" Jest to wydarzenie profilaktyczne realizowane w ramach kampanii "Używkom - NIE. Wybieram SPORT". W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych a najstarsi - ósmoklasiści - przeszli ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą po Wzgórzach Kiełczyńskich. Na uczestników czekała wojskowa grochówka przygotowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Szpica".

20.05.2022 11:03
Piławska "Skała" za nami
Piławska "Skała" za nami

15 maja po godzinie 10:30 nastąpił start do biegu "Piławska Skała". Bieg terenowy na dystansie ok. 11 km z półmetkiem na dnie wyrobiska kopalni kruszywa Kompani Górniczej. Na starcie biegu stawiło się 193 zawodników. Do mety dobiegło 182 biegaczy, zwyciężył Jan Kaczor z czasem 37 min :33 s.

15.05.2022 20:26
Sportowa Majówka w Kośminie
Sportowa Majówka w Kośminie

3️ maja na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kośmińskiej w Piławie Górnej, odbyła się "Sportowa Majówka w Kośminie". Na sportową zabawę zaprosił Miejski Ośrodek Kultury z Ochotniczą Strażą Pożarną w Piławie Górnej wspólnie ze Stowarzyszeniem PG Crew. W atmosferze świetnej zabawy odbywały się konkursy rzutowe, sprawnościowe, gdzie największą frekwencją cieszył się konkurs koszykówki 2na2 wśród najmłodszych.

04.05.2022 00:42
Pod wpływem wjechał do rowu
Pod wpływem wjechał do rowu

30 kwietnia przed godziną 21:00 kierujący samochodem dostawczym marki Daewoo wjechał do rowu koło Kośmina. Najprawdopodobniej kierujący był pod wpływem i został zatrzymany przez patrol policji. Pojazd został odwieziony na policyjny parking.

01.05.2022 20:11
Nowy żłobek w Piławie Górnej
Nowy żłobek w Piławie Górnej

W piątek 29 kwietnia w Piławie Górnej w obecności zaproszonych gości uroczyście został otwarty żłobek miejski, któremu nadano imię bobo. Obiekt powstał w błyskawicznym tempie i już teraz uczęszcza do niego trzydzieścioro ośmioro dzieci.

29.04.2022 17:59
Reklama