Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Budujesz dom metodą gospodarczą? Sprawdź, co musisz zapewnić sobie i pracownikom

Budowa domu metodą gospodarczą to w wielu przypadkach jedyna droga do spełnienia marzeń o własnym domu z ogrodem. Pozwala zaoszczędzić pieniądze na ekipy budowlane, które nie dość, że kosztowne, stają się coraz trudniej dostępne. Niestety, budowa metodą gospodarczą wiąże się z dużym nakładem własnej pracy. Jak to mówią: coś za coś. Sprawdź, bez jakich sprzętów na Twojej budowie się nie obejdzie.
  • 03.02.2020 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Budujesz dom metodą gospodarczą? Sprawdź, co musisz zapewnić sobie i pracownikom

Po pierwsze: zakup rusztowania

Bez rusztowania ani rusz! Ani Ty, ani Twoi pomocnicy nie postawią ścian, nie wykonają ocieplenia ani tynków. Tego typu wyposażenie jest niezbędne w przypadku dużych, ale i małych inwestycji. Po skończonej pracy może je sprzedać lub zostawić – mogą przydać się za kilka lat, gdy będzie trzeba odświeżyć kolor elewacji lub naprawić podbitkę w dachu. Szeroki wybór rusztowań znajdziesz na stronie internetowej https://www.dramix.pl/.

 

Po drugie: wypożyczenie betoniarki

Betoniarka to obowiązkowy sprzęt na każdej budowie. Dzięki niemu z cementu, wody, piasku i żwiru powstaje beton, niezbędny jako spoiwo, niezbędny element ław fundamentowych czy posadzek. To sprzęt przydatny nie tylko przy budowie domu, ale także podczas wykonywania innych prac na posesji, na przykład podczas jej grodzenia i wykonywania podmurówki. Nie musisz, rzecz jasna, kupować betoniarki, gdy budujesz swój dom. Możesz zdecydować się na jej wynajęcie w jednym z punktów świadczących usługi wypożyczania sprzętów budowlanych. Przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdź, ile wyniesie Cię korzystanie z betoniarki w rozliczeniu za każdy dzień.

 

Po trzecie: miejsce do spania

Jeżeli nie budujesz domu nieopodal swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania, musisz zorganizować sobie przestrzeń do spania. Na początku niezbędne będzie zaopatrzenie się w kontener, w którym można spać i spokojnie zjeść posiłek. Nie zapomnij zapewnić godnych warunków także swoim pracownikom.

 

Po czwarte: ogrodzenie tymczasowe

Jeżeli budujesz (niezależnie od tego, czy w szczerym polu, czy w mieście) zadbaj przynajmniej o ogrodzenie tymczasowe posesji, aby mieć pewność, że podczas Twojej nieobecności lub nieuwagi nikt nie przywłaszczy sobie materiałów i sprzętu budowlanego (wspomnianych już rusztowań czy wypożyczonej betoniarki). Do tymczasowego ogrodzenia posesji dobrze sprawdzają się moduły panelowe ażurowe, które równie szybko można rozstawić, ale też się ich pozbyć. Wiele firm również świadczy usługi z zakresu najmu tego typu ogrodzeń.

 

Po piąte: skrupulatnie podlicz wydatki

Doświadczeni inwestorzy wiedzą doskonale, że własny dom to skarbonka bez dna. Ile pieniędzy człowiek by nie miał przygotowanych na ten cel, i tak na coś może w końcu zabraknąć. A to dopiero początek – ogrom środków inwestor wyda na wyposażenie wnętrza, uporządkowanie i ogrodzenie działki. Dlatego tak ważne jest przygotowanie kosztorysu i dokładne trzymanie się go na każdym etapie budowy.

--- Artykuł sponsorowany ---