Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Pierwszy dzień w pracy – przygotowania

Pierwszy dzień pracy jest swoistego rodzaju przedłużeniem pierwszego wrażenia, które zrobiliśmy na rozmowie kwalifikacyjnej. Aby go nie zepsuć, a tym samym pokazać, iż zależy nam na pracy, warto zastosować się do kilku rad. Przede wszystkim liczy się przygotowanie i nastawienie do nowego miejsca zatrudnienia i obowiązków, jakie na nas czekają.
  • 25.09.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Pierwszy dzień w pracy – przygotowania

Odpoczynek

By ruszyć z kopyta w nowej pracy i dać z siebie wszystko, powinniśmy należycie wypocząć. Warto więc dzień wcześniej położyć się wcześniej spać, a wszelkie czynności związane ze spędzaniem czasu wolnego przesunąć na później. Należyty odpoczynek pozwoli nam zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokazać, że jesteśmy wydajni, skuteczni i profesjonalni.

 

Punktualność

Nowa praca to nowe obowiązki, a pierwszym z nich będzie punktualne rozpoczęcia wypełniania powierzonych zadań. Wszelkie spóźnienia mogą być bardzo różnie, przeważnie negatywnie, odebrane. Dlatego powinniśmy wypocząć na tyle, aby nie musieć pędzić na złamanie karku bądź łapać przesiadek. Warto nastawić sobie budzik nieco wcześniej bądź przygotować taki posiłek, który nie wymaga długiego przygotowania.

 

Wizerunek

Powtórzenie klasy i elegancji z rozmowy rekrutacyjnej powinno wejść nam w nawyk już pierwszego dnia pracy. Zadbamy o to ubierając się schludnie, zgodnie z panującym dress codem oraz zachowując odpowiednie zasady savoir vivre, włącznie z wewnętrznymi zasadami nowego miejsca pracy. Mile widziane będzie przywitanie z nową załogą, a także kurtuazyjne rozmowy w czasie przerwy.

 

Nastawienie do pracy

Pozytywne nastawienie i zapał do pracy to klucz w pierwszym dniu w nowej firmie. W ten sposób przełamiemy opory przed poznawaniem nowych ludzi, a także zmniejszymy działania stresogennych czynników. Dobrym rozwiązaniem będzie zdanie sobie sprawę, iż możemy od nowa budować silną i niezależną pozycję w strukturach wybranej firmy.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia