Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Poszukiwania pracy – ile mogą trwać?

Poszukiwania zatrudnienia są uciążliwe i niezwykle stresujące głównie przez fakt, iż pozostajemy przez dłuższy czas w niestabilnej finansowo sytuacji. Gdy przeciągają się, czujemy frustrację z bezsilności naszych działań. Warto jednak wówczas wykorzystać czas nam dany i nie stresować się na zapas.
  • 17.11.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Poszukiwania pracy – ile mogą trwać?

Spóźniona odpowiedź

Bywa tak, że nawet po błyskawicznej aplikacji na ogłoszenie zamieszczone np. na Pracuj.pl

nie otrzymujemy równie szybkiej odpowiedzi. Musimy zdać sobie jednak sprawę, iż procesy rekrutacyjne w wielu firmach trwają ok. 2- 3 tygodni. Zbierane są CV od wielu kandydatów, a następnie przeprowadzane są wstępne czynności rekrutacji. Musimy uzbroić się w cierpliwość i nie zniechęcać się zbyt szybko. W razie pytań powinniśmy grzecznie i niezbyt ofensywnie skontaktować się z firmą, do której aplikowaliśmy bądź do jej działu HR.

Różne media – jeden czas oczekiwania

Sposób złożenia CV bądź wysłania go nie ma przeważnie wpływu na sam proces rekrutacji. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których np. nasz życiorys wpadnie do SPAM-u rekrutera, jednak przeważnie komunikacja nie stanowi dużego problemu. Największe problemy mogą być przy wysyłaniu CV pocztą, najmniejsze zaś, gdy sami zaniesiemy je do siedziby interesującego nas przedsiębiorstwa.

Co wydłuża czas oczekiwania na odpowiedź?

Odpowiedź na naszą aplikację najbardziej spowalnia sposób przeprowadzania procesu rekrutacyjnego oraz niska kultura pracy wielu firm. Może się bowiem okazać, że nawet po odrzuceniu naszej kandydatury, nie zostaniemy o tym poinformowani. Warto więc wysyłać wiadomości do działu HR lub rekrutera, z którym utrzymujemy kontakt, aby być na bieżąco z informacjami o naszym statusie. Czas oczekiwania może się również wydłużyć ze względu na chaos w strukturach wybranej firmy i fakt, że decyzję o przeprowadzeniu rozmowy rekrutacyjnej podejmuje kilka osób np. kierownik i właściciel.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia