Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Obuwie w pracy

Obuwie do pracy powinno być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb pracownika oraz charakteru jego obowiązków. W niektórych firmach ze względu na specyfikę branżową pracodawca zapewnia obuwie pracownicze. Najczęściej jednak wszystko zależy od osób zatrudnionych i tego, jak dostosują one buty do wykonywanych obowiązków.
  • 04.11.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Obuwie w pracy

Eleganckie obuwie

Eleganckie obuwie wymagane jest przede wszystkim w zawodach, w których eksponuje się nogi ze względu na charakter ubrania bądź ciągły kontakt z klientem. Im większa formalizacja danego stanowiska, tym buty powinny być bardziej wyszukane i wysmakowane. Przede wszystkim powinny być dobrane do reszty stroju, którym przeważnie jest garnitur – w przypadku mężczyzn oraz żakiet i spódnica u kobiet. Eleganckie obuwie dominuje w biurach oraz sklepach z asortymentem powszechnie uznawany za luksusowy. Można się z nim spotkać również w wysokiej klasy salonach fryzjerskich, klubach oraz w kinach.

 

Obuwie sportowe

Obuwie sportowe charakteryzuje się wygodą i lekkością. Praca wykonywana w nim może przebiegać szybciej i efektywniej. Z tych względów obuwie sportowe spotykane jest w branżach związanych z pracą fizyczną (zwłaszcza na magazynach) oraz w firmach, gdzie nie obowiązuje formalny dress code. Stosowane jest z pragmatycznego punktu widzenia, a więc nie jest związane z żadnym zasadami bądź regulaminami wewnętrznymi. W niektórych zawodach, np. trenera personalnego, jest wręcz wskazane ze względu na specyfikę miejsca pracy.

 

Obuwie specjalistyczne

Obuwie specjalistyczne najczęściej przyznawane jest pracownikami przez pracodawcę ze względu na specyfikę środowiska, w którym wykonuje się obowiązki. Dotyczy to branży medycznej, budowlanej, a także służb mundurowych. Obuwie specjalistyczne ma przede wszystkim chronić stopy i nogi osoby noszącej przed działaniem substancji niebezpiecznych, zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi skóry oraz ciała.

 

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: .....Treść komentarza: Fajny zespół i atmosfera ,polecam z włoskich wykonawców Ludovico Einaudi super kompozytor.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 19:50Źródło komentarza: W Pałacu Kamieniec gościł Dolnośląski Festiwal MuzycznyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: A gdzie są odpowiednie służby?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 18:12Źródło komentarza: Kontrola składowisk odpadów na terenie Dolnego ŚląskaAutor komentarza: anoTreść komentarza: Określenie: TRASA SUDECKA łącząca Kotlinę Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką - to nieporozumienie. Powinna się nazywać TRASA PODSUDECKA , bo TRASA SUDECKA przebiega od Jeleniej Góry , przez Wałbrzych do Kłodzka i tak się powinna nazywać i ona też powinna na całym odcinku zostać PRZEBUDOWANA !!!Data dodania komentarza: 29.09.2022, 17:39Źródło komentarza: Rusza budowa III etapu Obwodnicy DzierżoniowaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: A co z energią odnawialną ?. Jest od tego spółkaData dodania komentarza: 29.09.2022, 13:02Źródło komentarza: Będą wyłączane światła uliczneAutor komentarza: listopadTreść komentarza: Jak nakazuje tradycja Oktoberfest odbył się we wrześniu 😂😂😂Data dodania komentarza: 28.09.2022, 11:34Źródło komentarza: Oktoberfest w Browarze JedlinkaAutor komentarza: nie dla spalarniTreść komentarza: Kupieni za miskę zupki a wnuki beda truteData dodania komentarza: 27.09.2022, 09:56Źródło komentarza: Bielawscy seniorzy odwiedzili Ekologiczne Centrum Odzysku