Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kiedy najlepiej wziąć urlop w pracy?

Urlop, czyli długi czas wolny od obowiązków pracowniczych to coś, co należy się bezwzględnie wszystkim zatrudnionym. Warto jednak zaplanować sobie go należycie, aby w maksymalny sposób wykorzystać dany nam czas.
  • 22.09.2019 19:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kiedy najlepiej wziąć urlop w pracy?

Przed świętami

Wiele osób łączy urlopy ze świętami tak, aby uzyskać jeszcze większą liczbę dni wolnych. Szczególnie oblegane są Święta Bożego Narodzenia oraz weekend majowy. Wówczas niewielkim kosztem można zdobyć nawet kilka dodatkowych dni wolnych od pracy. Oczywiście nie wszyscy otrzymają wówczas wolne, gdyż w wielu branżach należy pełnić obowiązki nawet w święta (dotyczy to zwłaszcza handlu i gastronomii). Nie powinniśmy jednak rezygnować i możemy połączyć nasz urlop z innymi, pojedynczymi świętami, np. Bożym Ciałem.

 

W niskim sezonie

W niektórych branżach praca uzależniona jest od natężenia klientów, które ma związek z m.in. z porą roku. Sezon wysoki obowiązuje końcem wiosny i latem, kiedy ludzie jeżdżą na urlopy. Wówczas prawdziwe oblężenie przeżywa turystyka i gastronomia. W tych branżach nie otrzymamy na ten czas urlopy. Dlatego lepiej zaplanować sobie go dopiero jesienią bądź zimą, kiedy obowiązuje niski sezon, a nasza branża przeżywa rozprężenie. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych dyskusji z pracodawcą na temat naszego zaangażowania.

 

Kiedy wykazujemy symptomy pracoholizmu bądź choroby zawodowej

Pogarszający się stan zdrowia to sygnał, że czas zaplanować urlop. Przeważnie jednak wolne z tego tytułu występuje nagle i związane jest z gwałtownym pogorszeniem stanu naszego organizmu. Jeśli jednak dostrzegamy objawy niezdrowego pracoholizmu bądź chorób zawodowych, warto zawczasu zaplanować przynajmniej kilka dni, podczas których odetchniemy. Nie musimy wcale wyjeżdżać do ciepłych krajów. Wystarczy, że ten czas spędzimy na odpoczynku bądź z rodziną i znajomymi.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: A dla czego musi? Dlaczego nie zabrała się za to sama? Dlaczego ZGPD-7 nie zbudował wcześniej zakładu zagospodarowania odpadów? Albo: nie umie, nie chce, albo nie miał pieniędzy? Czemu teraz miałby to robić? Dasz ogrodnikowi do naprawy komputer?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 08:44Źródło komentarza: Zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej inwestycji „Budowy instalacji do energetycznego spalania RDF na terenie Ekologicznego Centrum Odzysku w Bielawie”