Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kiedy najlepiej brać urlop?

Praca pracą, lecz człowiek odpoczywać musi. Urlop to dla wielu pracowników najlepszy czas w roku. Aby spędzić go w optymalny sposób i nie musieć go przedwcześnie kończyć, warto trzymać się kilku sprawdzonych zasad. Pomogą one wydłużyć w naturalny sposób dni wolne, a także zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom.
  • 19.09.2019 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kiedy najlepiej brać urlop?

 

  1. Gdy zakończysz wszelkie sprawy i powinności

Podstawową zasadą dobrego urlopu jest świadomość, iż idziemy na niego pozbawieni balastu obowiązków. Dlatego warto brać dni wolne, gdy wiemy, iż dokończyliśmy wszelkie zadania i prace, a nasze obowiązki zostały dopełnione. Wówczas będąc na urlopie nie musimy przejmować się zleceniami, które nawarstwią się podczas naszej nieobecności. Ponadto, w ten sposób zapobiegniemy telefonom z firmy bądź nagłej anulacji dnia wolnego. Jeśli nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich wyznaczonych zadań, warto czasem poprosić kolegów i koleżanki z pracy o przejęcie obowiązków bądź delegować je podwładnym.

 

  1. Przed lub po świętach

Łączenie urlopu ze świętami sprawi, iż w naturalny sposób przedłużymy sobie wolne. Czasem biorąc jeden dzień wolnego możemy liczyć na długi, czterodniowy weekend! Oczywiście nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tego typu udogodnienia, zwłaszcza w branżach opartych o handel. Niemniej możemy wówczas wykorzystać również mniej popularne święta, w oparciu o które możemy przedłużyć urlop np. 11 listopada bądź 15 sierpnia. Warto wówczas mieć dobrze zaplanowany czas wolny, gdyż tylko w ten sposób będziemy mogli maksymalnie go wykorzystać.

 

  1. W czasie przestoju

Przestój zdarza się niemal w każdej branży. Praca wówczas przebiega w lepszej, wolniejszej atmosferze, a obowiązków jest niewiele. W transporcie miesiącem przestoju jest sierpień, z kolei w handlu – pierwsze tygodnie nowego roku. Wówczas możemy liczyć na rozprężenie i nieco luźniejszą atmosferę w firmie. Warto to wykorzystać na dni urlopowe, gdyż wtedy możemy liczyć na spokojny i niezmącony niczym czas wolny.

 

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: .....Treść komentarza: Fajny zespół i atmosfera ,polecam z włoskich wykonawców Ludovico Einaudi super kompozytor.Data dodania komentarza: 29.09.2022, 19:50Źródło komentarza: W Pałacu Kamieniec gościł Dolnośląski Festiwal MuzycznyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: A gdzie są odpowiednie służby?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 18:12Źródło komentarza: Kontrola składowisk odpadów na terenie Dolnego ŚląskaAutor komentarza: anoTreść komentarza: Określenie: TRASA SUDECKA łącząca Kotlinę Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką - to nieporozumienie. Powinna się nazywać TRASA PODSUDECKA , bo TRASA SUDECKA przebiega od Jeleniej Góry , przez Wałbrzych do Kłodzka i tak się powinna nazywać i ona też powinna na całym odcinku zostać PRZEBUDOWANA !!!Data dodania komentarza: 29.09.2022, 17:39Źródło komentarza: Rusza budowa III etapu Obwodnicy DzierżoniowaAutor komentarza: GośćTreść komentarza: A co z energią odnawialną ?. Jest od tego spółkaData dodania komentarza: 29.09.2022, 13:02Źródło komentarza: Będą wyłączane światła uliczneAutor komentarza: listopadTreść komentarza: Jak nakazuje tradycja Oktoberfest odbył się we wrześniu 😂😂😂Data dodania komentarza: 28.09.2022, 11:34Źródło komentarza: Oktoberfest w Browarze JedlinkaAutor komentarza: nie dla spalarniTreść komentarza: Kupieni za miskę zupki a wnuki beda truteData dodania komentarza: 27.09.2022, 09:56Źródło komentarza: Bielawscy seniorzy odwiedzili Ekologiczne Centrum Odzysku