Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak pozycjonować strony internetowe oparte na WordPress?

WordPress to dziś jeden z najpopularniejszych systemów, z pomocą którego obsługiwane są rozmaite strony internetowe, blogi czy sklepy online. Jednak strony na Wordpressie, jak wszystkie inne miejsca w sieci, wymagają odpowiedniego pozycjonowania. W ten sposób wpłynąć można na pozycję strony w wynikach wyszukiwania, a tym samym dotrzeć do większej ilości odbiorców. Jak pozycjonować stronę na WordPressie, aby zająć lepszą pozycję w Google? Co jest niezbędnym minimum, aby optymalizacja strony internetowej przynosiła korzyści? Oto kilka ważnych wskazówek dotyczących pozycjonowania strony na WordPressie!
  • 19.04.2019 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak pozycjonować strony internetowe oparte na WordPress?

Pozycjonowanie stron internetowych – WordPress

WordPress to system, który skutecznie można pozycjonować tak, aby strona była przyjazna zarówno wyszukiwarkom, jak i użytkownikom sieci. Ważna jest jednak systematyczność i ciągłe dążenie do wysokich pozycji w rankingu Google. Pozycjonowanie stron internetowych na WordPressie wymaga nie tylko jednorazowych działań, lecz ciągłej dbałości o SEO. Choć system ten pozwala na wiele intuicyjnych rozwiązań, tak w przypadku profesjonalnych, firmowych stron, warto powierzyć pozycjonowanie stron specjalistom, takim jak eactive.pl. Agencja interaktywna nie tylko zadba o techniczne kwestie związane z optymalizacją strony internetowej, ale również kompleksowo zajmie się analizą skuteczności konkretnych działań. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad dotyczących optymalizacji witryn opartych na WordPressie, bez których ciężko się obyć. Oto najważniejsze z nich!

Optymalizacja strony WordPress pod wyszukiwarki

Optymalizowanie strony na WordPressie powinno rozpocząć się od stworzenia bezpośrednich odnośników. Standardowe ustawienia dotyczące struktury linków nie są zbyt zachęcające – zarówno dla wyszukiwarek, jak i użytkowników strony. Warto więc zadbać o to, aby struktura linków była jak najkrótsza, odnosiła się do treści strony i nie zawierała przypadkowych znaków. Równie ważne są także metadane, które widoczne są dla użytkowników w wynikach Google czy innej wyszukiwarki. Każdy meta-opis powinien być jak najbardziej unikalny i najlepiej odnosić się do tematyki strony czy jej treści.

Pozycjonowanie stron internetowych na WordPressie to także wartościowe i unikalne treści, które tworzone są zgodnie z zasadami SEO. Co jest ważne? Na pewno będzie to stosowanie odpowiednich nagłówków, słów kluczowych, pogrubień czy akapitów – wszystko po to, aby tekst był jak najbardziej przejrzysty dla wyszukiwarek, a także atrakcyjny dla czytelników.

Wtyczka SEO dla WordPressa ułatwia pozycjonowanie stron internetowych

WordPress to system, który pozwala na użytkowanie wielu rozmaitych wtyczek, wpływających zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność strony. Co jednak istotne, szeroki wybór umożliwia również korzystanie z wtyczek, pomocnych w pozycjonowaniu treści. Jedną z nich jest popularna wtyczka Yoast – to dzięki niej z łatwością można optymalizować każdy tekst w systemie WordPress! Yoast analizuje tekst, a następnie wskazuje, co jeszcze można zrobić, aby treść była lepiej zoptymalizowana pod wyszukiwarki. Może to być na przykład poprawa nagłówków, dodanie opisów do zdjęć czy dopisanie dodatkowej liczby słów kluczowych. Warto jednak pamiętać, że żadna wtyczka SEO nie jest idealna i nie zastąpi całkowicie ludzkich kompetencji. Przykładowo, wspomniana wtyczka Yoast nie zauważa słów kluczowych w odmianie, a te przecież korzystnie wpływają na pozycjonowanie strony internetowej! Tego typu rozwiązania warto więc traktować jako dodatkową pomoc, nie można jednak całkowicie oprzeć SEO strony internetowej na funkcjonalności konkretnej wtyczki do WordPressa.

--- Materiał partnera ---