Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kiedy należy stosować leki na żołądek?

Ból żołądka może przybierać różne formy. Może trwać kilkadziesiąt minut, lub utrzymywać się godzinami. W zależności od przyczyny pacjenci nazywają go kłującym, gniotącym lub tępym. Przyczyny występowania tego objawu są liczne, zaczynając od zwykłej niestrawności, przez zatrucie pokarmowe, po chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. W zależności od źródła problemu podaje się inne tabletki i krople. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, co powoduje bóle żołądka w nocy i jak dobrać właściwe leki. Przeczytasz także, gdzie najlepiej je kupić.
  • 22.07.2022 10:39
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kiedy należy stosować leki na żołądek?

Co powoduje bóle żołądka?

Najczęstszą przyczyną bolesnych skurczy żołądka jest niewłaściwa dieta: picie alkoholu i dużych ilości kawy, jedzenie tłustych, ostrych i wzdymających potraw. Szkodliwe są również słodycze. Wyeliminowanie niezdrowych nawyków żywieniowych pozwala pozbyć się dolegliwości.

Bóle żołądka w nocy powodować może też stres. Lista przyczyn występowania tego objawu jest jednak dłuższa. Nawracające dolegliwości zazwyczaj świadczą o poważnej chorobie i w przypadku ich występowania niezwłocznie należy udać się do lekarza. Począwszy od nerwicy lub pasożytów, ból powodować może też zespół jelita drażliwego, zapalenie błony śluzowej, zapalenie trzustki, choroby dwunastnicy lub nawet nowotwór.

Co na ból żołądka?

Samodzielnie możesz poszukać leków na niestrawność, przynoszących doraźną ulgę w przypadku bólu spowodowanego zbyt obfitym, tłustym lub ostrym posiłkiem. Rozejrzyj się w takim przypadku za preparatami ziołowymi zawierającymi siemię lniane, ziele dziurawca lub miętę. W przypadku przejedzenia pomóc mogą także preparaty w których skład wchodzi karczoch.

By całkowicie wyeliminować dolegliwości mające swoje źródło w niewłaściwej diecie, należy przede wszystkim zmienić styl życia i sposób odżywiania. Warto rozważyć w takim przypadku konsultację z dietetykiem lub porozmawiać z zaufanym farmaceutą.

Ostry i nawracający ból brzucha jest stanem, który niezwłocznie należy omówić z lekarzem. Nie szukaj środków na własną rękę, jeśli nie znasz przyczyny występowania objawów. Da się ją zazwyczaj ustalić wyłącznie przez wywiad i badania zlecone przez specjalistę. Przepisze on wówczas właściwe leki na żołądek. Może zdecydować również o zastosowaniu tabletek osłonowych, a w skrajnych przypadkach zlecić hospitalizację. Najskuteczniejsze z preparatów o mocno sprecyzowanym działaniu kupić można wyłącznie na receptę.

Tabletki na żołądek - gdzie kupić?

Najwłaściwszym miejscem do zakupu tabletek na żołądek jest apteka internetowa www.apteka-melissa.pl. Możesz w niej porównywać ceny produktów i zapoznać się szczegółowo z ich składem oraz sposobem dawkowania.

Składając zamówienie w aptece online masz również pewność, że preparaty są bezpieczne, przebadane i posiadają wszystkie niezbędne atesty. Zapoznasz się także z opiniami i ocenami użytkowników, co ułatwi Ci podjęcie decyzji o wyborze leku na trawienie. Przeczytaj porady dotyczące produktów i ich zastosowania. W razie wystąpienia wątpliwości możesz zasięgnąć fachowej porady, wysyłając maila lub kontaktując się z infolinią.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie