Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Planujesz off-road? Sprawdź, o jakich akcesoriach powinieneś pamiętać

Wiadomo, że wybierając się na off-road, trzeba pamiętać, że do takiej wyprawy należy się odpowiednio przygotować, ponieważ w czasie jej może zdarzyć się mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji. Dlatego należy zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy, ponieważ w okolicy może być duży problem z ich kupieniem, bo trasy są często oddalone od najbliższych zabudowań. Niestety, ale podczas takiej wycieczki może się popsuć również samochód, dlatego powinno się mieć wymienne części do niego oraz odpowiednie narzędzia, dzięki którym będziemy mogli dokonać naprawy.
 • 15.07.2022 09:39
 • Autor: Grupa Tipmedia
Planujesz off-road? Sprawdź, o jakich akcesoriach powinieneś pamiętać

Jakie akcesoria wziąć ze sobą na off-road?

Planując podróż, należy wziąć pod uwagę różne sytuacje, które mogą się wydarzyć w czasie pokonywania trasy o bardzo trudnym terenie. W każdym kraju, w którym chcemy wziąć udział w takim wydarzeniu jest lista rzeczy, którą powinniśmy zabrać ze sobą do samochodu. Trzeba pamiętać, że będziemy pokonywać pustynie, ale też lasy czy góry, dlatego trzeba sprawdzić dokładnie, jaki będzie układ trasy, którą będziemy jechać w czasie takiej wycieczki. Przecież każdemu zależy na tym, aby dotrzeć do mety w sposób bezpieczny, ale też najszybciej jak to jest możliwe. Dlatego należy przede wszystkim pamiętać o zabraniu ze sobą apteczki samochodowej, kamizelki odblaskowej, gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego, który przyda się, aby ostrzec innych uczestników wyścigu, kiedy zepsuje się nasz samochód. Powinniśmy też do swojego auta zabrać takie części zamienne jak:

 • łożyska
 • dętki
 • olej do silnika
 • zapasowy akumulator
 • płyn hamulcowy
 • paski klinowe
 • opaski zaciskowe
 • zapasowe żarówki
 • filtry paliwa
 • łyżki do zdejmowania opon

Należy również mieć ze sobą wszystkie narzędzia, które przydadzą się do napraw usterek w samochodzie. Wiadomo, że nie powinno się zabierać na taki wyjazd zbędnych przedmiotów, które będą dodatkowo obciążały nasze auto. Warto też wziąć ze sobą lampę stojącą, dzięki której będzie można wykonywać naprawy nawet po ciemku, ponieważ ona dobrze doświetli wszystkie miejsca w pojeździe. Można również ją umocować na dachu samochodu, co spowoduje, że będzie ona nam doświetlała drogę w czasie jazdy po zmroku. 

Dlaczego warto zainwestować w wyciągarkę samochodową?

Zdarzają się sytuacje, że niestety, ale wjedziemy samochodem w jakiś teren, z którego będzie się ciężko nam wydostać. Wtedy pomocna może być wyciągarka samochodowa, która pomoże nam się wydostać z danego terenu. Nieraz takie zdarzenia zdarzą się z naszego błędu popełnionego za kierownicą, a w niektórych przypadkach utkniemy z tego powodu, że na przykład będzie w na danym odcinku zbyt grząsko. W momencie, gdy ktoś chce poznać więcej informacji o nich, to warto zobaczyć Wyciągarki samochodowe – kompendium wiedzy nie tylko dla miłośników off roadu, gdzie są wyjaśnione wszystkie pojęcia z nimi związane. Kiedy już ktoś chce nabyć taką wyciągarkę samochodową, to warto odwiedzić stronę internetową: https://www.dragonwinch.com/, gdzie można dopytać się osób tam pracujących o więcej informacji o poszczególnych modelach wyciągarek. Przed wyruszeniem na taką wyprawę należy się też dokładnie zapoznać o dopuszczalnych prędkościach na poszczególnych odcinkach trasy, którą będziemy pokonywać autem terenowym. 

 

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: DriverTreść komentarza: Dalej niech jezdza grubo ponad sto, wyprzedzają na trzeciego... Napewno bedzie mniej wypadków.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:20Źródło komentarza: Zderzenie czterech aut na "ósemce"Autor komentarza: Mam już dość Ukrainy w PolsceTreść komentarza: Można się fajnie bawić za cudze ? Pomagajcie dalej .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:39Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mbrallyTreść komentarza: Kamionki to myślą że Rajd Elmot, mają Focusa to myślą że mają WRC, są pijani i z Ukrainy to myślą że tu tak można. Oj nie Da!Data dodania komentarza: 14.08.2022, 14:30Źródło komentarza: Wypadek pijanych obywateli UkrainyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: tak to jest jak można jeździć na dowód osobisty, bez znajomości przepisów......Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:43Źródło komentarza: Wypadek z udziałem skuteraAutor komentarza: też życzliwyTreść komentarza: jak będziemy ciągle ogrzewać coraz droższym węglem i gazem to kto wygra? ;)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:55Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w BielawieAutor komentarza: Jan TermicznyTreść komentarza: 17.08.2022 godz. 17.00, 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢 𝐈𝐧𝐤𝐮𝐛𝐚𝐭𝐨𝐫 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐳𝐨𝐬́𝐜𝐢, 𝐮𝐥. 𝐖𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝟐𝟒, 𝐬𝐚𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐟𝐞𝐫𝐞𝐧𝐜𝐲𝐣𝐧𝐚 𝟏.𝟐𝟎Data dodania komentarza: 12.08.2022, 14:13Źródło komentarza: Spotkanie radnych Bielawy w sprawie budowy instalacji odzysku energii w Bielawie