Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Płatny staż - jak go szukać?

Nie każdy absolwent studiów ma możliwość i chęci pełnego zaangażowania się w pracę tuż po zakończeniu nauki. Jasno określone kryteria naboru, które trudno spełnić na początku swojej kariery zawodowej, zamykają drogę do realizacji swoich planów. Nie oznacza to jednak, że trzeba zdecydować się na podjęcie oferty nie odpowiadającej ambicjom, czy zainteresowaniom. Na początek można skorzystać ze stażu.
  • 05.11.2019 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Płatny staż - jak go szukać?

Gdy praca to za wiele, skorzystaj ze stażu

Oferty pracy dostępne np. na Pracuj.pl nie zawsze odpowiadają potrzebom osób poszukujących zatrudnienia. Zdarza się też, że atrakcyjna posada jest niedostępna ze względu na brak doświadczenia zawodowego. W takiej sytuacji proponujemy rozważanie podjęcia płatnego stażu. On również zasili domowy budżet, jest wymagający niż praca na etacie i pomoże zdobyć wymagane przez wielu pracodawców doświadczenie.

Płatny staż zawodowy jest dobrym wyjściem dla osób, które tuż po studiach nie mają jeszcze pomysłu na swoją karierę.

 

Jak zdobyć atrakcyjny staż?

Atrakcyjność stażu można określić na dwa sposoby. Jednym z nich będą umiejętności i kompetencje możliwe do zdobycia w tym czasie. Drugi to korzyści finansowe. W większości przypadków nie są one źródłem wysokich dochodów. Kwoty, które można w ten sposób zarobić, są raczej symboliczne.

Zdarza się jednak, ze duże firmy szczodrze wynagradzają swoich aktywnych stażystów angażujących się w naukę i pracę. Jeśli masz taka perełkę w swojej okolicy i chcesz zacząć w niej swoją karierę zawodową, organizowanie stażu zacznij nawet rok przed ukończeniem studiów.

 

Odwiedzaj Targi Pracy i Biura Karier

Dużym wsparciem w poszukiwaniu atrakcyjnego stażu mogą okazać się Targi Pracy. Tego typu wydarzenia skupiają wokół siebie przedstawicieli firm, którzy mają do zaoferowania wiele ciekawych ofert. Zorientuj się, jakie przedsiębiorstwa funkcjonują w Twojej okolicy i które z nich będzie zainteresowane przyjęciem Cię na staż.

 

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ddTreść komentarza: Dobrze...ale podzielmy to teraz na pensje dla osób tam pracujących, czyli co najmniej kilka osób i na 12 miesięcy...Czy wysokość pensji nie przekroczy tych 90.000zł? Chyba że jest to czysty zysk, po uwzględnieniu pensji...Ale ok, park powinien sie rozwijac..Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:49Źródło komentarza: Park Miejski w Bielawie jest coraz bardziej dochodowyAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Już teraz trzeba zadbać by była obsada.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 16:37Źródło komentarza: Rusza budowa Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w LubinieAutor komentarza: ZdenekTreść komentarza: Wieś galeria niedawna 🤣🤣🤣Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:59Źródło komentarza: W BIELAWIE POWSTANIE GALERIA HANDLOWAAutor komentarza: nickTreść komentarza: a w Dz-owie miał być od lipca, haha, jak zwykle w tej dziurze obiecanki cacankiData dodania komentarza: 03.10.2022, 19:16Źródło komentarza: Punkt Paszportowy w Kłodzku, od 5 października można składać wnioskiAutor komentarza: Je#acPZPNTreść komentarza: Jak zobaczę tego sędziego jeszcze raz to dostanie pstryczka w nos ludzie widzą .. j... mZKS. Nie pozdrawiamData dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Zwycięstwo Lechii Dzierżoniów w 72 derbach powiatu dzierżoniowskiegoAutor komentarza: Uwielbiam EleniTreść komentarza: Była cudowna atmosfera!Data dodania komentarza: 02.10.2022, 20:50Źródło komentarza: IV Festiwal Piosenek Eleni - Po słonecznej stronie życia