Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

BIELAWSKI „UKŁAD ZAMKNIĘTY”, CZYLI ŁYŻWA - KACZMARSKI

  • 9.10.2018, 19:03
BIELAWSKI „UKŁAD ZAMKNIĘTY”, CZYLI ŁYŻWA - KACZMARSKI
Pamiętają Państwo co się działo i dzieje na zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Bielawie? Z pewnością przekracza to jakiekolwiek granice przyzwoitości. Zygmunt Kaczmarski bez najmniejszych oporów traktuje mieszkańców jak zło konieczne, a spółkę gminną jak prywatny folwark. Nic dziwnego, że mieszkańcy w końcu nie wytrzymali i żądają odwołania prezesa. Warto przypomnieć, że Zygmunt Kaczmarski w porozumieniu z burmistrzem miasta wypowiedział umowę dzierżawy gruntu dla dwóch sklepów, które funkcjonują na tym terenie bielawskiego TBS-u już od 16 lat. Na dodatek radni będący w koalicji z burmistrzem Łyżwą odrzucili na sesji wniosek ponad 600 mieszkańców tego terenu i przegłosowali możliwość wypowiedzenia się w tym temacie właścicielom oraz pracownikom sklepów. Prezes Kaczmarski na sesji Rady Miejskiej niczym niewychowany nastolatek zachowywał się skandalicznie bucząc i komentując za każdym razem wypowiedzi radych składających wniosek.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bielawianin
Bielawianin 11.10.2018, 17:52
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale czy to nie Pan Hordyj jako członek rady nadzorczej TBS-u powołał Zygmunta Kaczmarskiego na prezesa TBS-u??? A teraz niedobry???
POGONIĆ TYCH TOWARZYSZY
POGONIĆ TYCH TOWARZYSZY 11.10.2018, 22:02
a od kiedy członek Rady nadzorczej powołuje prezesa ????
widzę ,że tutaj jedna niedouczona osoba próbuje siać propagandę,ale wychodzi to śmiesznie. Bo każdy kto proadzi firmę to wie jak to wygląda.
Dlaczego Bielawa jest na jednym z ostatnich miejsc Polsce? Bo rządzą nią nieudacznicy,którzy nigdy nie prowadzili żadnej działalności tylko zawsze na garnuszku społeczeństwa. Pan Łyżwa nawet nie musiał sobie kupić mieszkania tylko je po prostu dostał. I to nie byle jakie,bo ponad 90m2.
Jego ojciec,mieszkając na terenie szkoły przy .Żeromskiego, gdy postanowiono wymienić okna w całym budynku to oczywiście zabronił .Tak samo jest z synem. TO JEST CZŁOWIEK NIEREFORMOWALNY.
Nie inaczej jest z Panem Kaczmarskim. Ten człowiek jest Z ZAODU PREZESEM. ON SIĘ URODZIŁ PREZESEM ,ŻYJE JAKO PREZES I UMRZE JAKO PREZES, A NA KOŃCU ZAMKNIE WSZYSTKIE BUDYNKI TBSu I ZAPLOMBUJE.. Ludzie myślcie . Pogonić to toarzystwo zajemnej adoracji,bo inaczej nasze dzieci,wnuki,prawnuki będą cierpieć i wyjeżdżać z tego miasta bez przyszłości.
AMEN
Bielawianin
Bielawianin 11.10.2018, 22:26
Ktoś inny tu jest chyba niedouczony.
Zadania Rady Nadzorczej w spółce z o.o.
- powołuje i odwołuje członków zarządu, może także ich zawieszać.
tr
tr 11.10.2018, 22:56
p.Hordyj poza tym ze byl zastepca burmistrza byl jeszcze chyba w 3 radach nadzorczych a to raczej nie bylo zgdone z prawem, prawda?
bielawianin
bielawianin 11.10.2018, 12:31
odgrzewane kotlety panie pachura
WOLNE MEDIA
WOLNE MEDIA 11.10.2018, 12:11
W materiale jest mowa o możliwości wypowiedzenia się, a wy usuwanie komentarze.... wstyd
WOLNE MEDIA!
WOLNE MEDIA! 11.10.2018, 11:52
Czemu mój komentarz o wolnych mediach i o tym że powinniście być bezstronni został usunięty ? Nie czysto gracie.
Hl
Hl 11.10.2018, 11:38
Jest specjalistą, a za specjalistyczną wiedzę trzeba płacić. Nie zaglądaj komuś do portfela, Polaku.
Th
Th 11.10.2018, 13:03
To nie chodzi o zagladanie do portfela tylko mieszkania w systemie TBS są z dofinansowaniem państwa wiec dlaczego osoba która ma we Wrocławiu 4 mieszkania korzysta z preferencji warunków? To powinno być zakazane jeśli kogos stać na własne mieszkanie nie powinien korzystać z TBS czyli preferencyjnych warunków państwa.
Ht
Ht 11.10.2018, 06:33
Ile mieszkań we Wrocławiu ma p.hordyj? Ponoć 4!
...
... 11.10.2018, 07:36
Czyżbyś zazdrościł komuś efektów ciężkiej pracy, czy może dajesz dobre świadectwo w zakresie zarządzania budżetem rodzinnym?
z
z 11.10.2018, 08:48
Ha ha ha
x
x 10.10.2018, 14:26
Już mi sie nie chce wchodić na tą sudecka tylko oczernianie i oczernianie.Ale wstrętną i brudną politykę prowadzicie
widz
widz 10.10.2018, 22:17
Ty troll oglądasz ze zrozumieniem ? Czy trzeba Ci przetłumaczyć na trolowski język? Bo może za trudne dla Ciebie jak oglądasz?
x
x 11.10.2018, 08:51
I to jest właśnie język fanów sudeckiej - wyzywanie i oczernianie.
Klo
Klo 10.10.2018, 13:21
Mieszkanka!!! Nie kłam!!! Robilem tam zakupy kilka razy i nigdy nie spotkałem sie z jakaś patologią.
Mieszkanka
Mieszkanka 10.10.2018, 12:23
Panie Hordyj jako mieszkaniec TBSu mam dość patologii która pije pod Pana żony sklepem na Grota Roweckiego, dzieci boją sie tamtędy chodzić , pijaczki zaczepiają ludzi i walają sie puszki i butelki. Powinna mieć zakaz sprzedaży alkoholu.
Dagmara Aleksandrowicz
Dagmara Aleksandrowicz 10.10.2018, 09:59
I bardzo dobrze że Telewizja Sudecka przypomina nam o takim wydarzeniu, jestem mieszkanką TBS-u już blisko 20 lat, i o ile jeszcze parę lat temu budynki nie wymagały remontów tak teraz jest to już konieczne, ale jak twierdzi Pan Prezes na nic nie ma pieniędzy, a może nie potrafi nimi gospodarować. Nasze bloki przy ul. Grota Roweckiego i Parkowej powinny być wizytówką miasta, leżą przecież w jego centrum.
Mam nadzieję, że niedługo sytuacja ulegnie zmianie, dobrej zmianie.
Dlatego też apeluję do mieszkańców TBS-ów- 21 idziemy na wybory.
autor
autor 11.10.2018, 07:59
To jest materiał wyborczy. Żona pana Hordyje w sklepie ?
Do D. Aleksandrowicz
Do D. Aleksandrowicz 10.10.2018, 13:54
Szanowna Pani chyba prywatnie przyjaźni się z Hordyjami więc lepiej jej nic nie tłumaczyć bo kobieta i tak nie przyjmie tego do wiadomości?. Dla niej przez lata rządów Hordyja było pięknie a TBS-y posypały się w ostatnich trzech latach?.... jak polemizować z takimi argumentami? ;)
Towarzystwo wzajemnej adoracji
Towarzystwo wzajemnej adoracji 10.10.2018, 15:25
Pani i jej mąż nie tylko przyjaźnią się z Panem Hordyjem ale też z Panem Pachurą więc jakiekolwiek wypowiedzi tej Pani są nie obiektywne więc proszę już nie pisać i się nie ośmieszać
Dagmara Aleksandrowicz
Dagmara Aleksandrowicz 10.10.2018, 14:57
Nie proszę Pana lub Pani TBS-y nie posypały się w ciągu ostatnich trzech lat tylko dużo wcześniej, a moja przyjaźń z Andrzejem Hordyjem nie ma nic do tego, to nie burmistrz zarządza naszymi budynkami tylko spółka TBS, tak jak mieszkaniami komunalnym MZBM ,a spółdzielnia spółdzielczymi i to w ich gestii jest dbanie o swoje zasoby. I tak naprawdę to jedynie spółdzielnia mieszkaniowa wywiązuje się z tego zadania.
sca
sca 10.10.2018, 22:56
Bo kroi ludzie na takie czynsze, że nie ma przeproś. Taka prawda o całej tej "spółdzielni".
...
... 10.10.2018, 17:12
Ale jak rządził Hordyj to takich dylematów Pani Dagmara Aleksandrowicz nie miała? Pieniądze zamiast na remonty ruder były przekazywane przez prezesa MZBM dla Bielawianki i to nie przeszkadzało? Proszę sobie darować arogancję bo to już nie jest bezczelne... to jest smutne...
...
... 10.10.2018, 22:19
Kolega Pana Łyżwy i Pana Runowicza Pan Kaczmarski też przekazywał pieniądze na Bielawiankę ale to "..." nie przeszkadza?
Nie daj Boże takich radnych
Nie daj Boże takich radnych 10.10.2018, 12:19
Pani Dagmaro proszę dalej sprzedawać długopisy a nie oceniać stan techniczny budynków bo nie ma Pani o tym zielonego pojęcia
Dagmara Aleksandrowicz
Dagmara Aleksandrowicz 10.10.2018, 14:22
Zapraszam do budynku nr 16 gołym okiem widać jego stan techniczny, i nie trzeba się na tym znać żeby oceniać.
Bwa
Bwa 10.10.2018, 09:52
To chyba ojojjak jestes najglupszym mieszkancem TBSu poniewaz gdyby nie prezes Kaczmarski nie mial bys gdzie mieszkac bo to on wybudowal wszystkie TBSy w Bielawie
Mieszkaniec TBS
Mieszkaniec TBS 10.10.2018, 21:11
To dlatego są tak lipne
ZORRO
ZORRO 10.10.2018, 11:21
Wybudował ? W owym czasie budownictwo mieszkaniowe w systemie TBS wynikało z polityki mieszkaniowej Gminy, a zatem Gmina przekazywała tereny pod budowę, ogłaszano nabór, pracownicy MZBM pisali wnioski do BGK, zainteresowani wpłacali żądane kwoty Gmina też, pracownicy MZBM organizowali przetarg na budowę, a prezes umowę podpisywał i tyle jego pracy. Aaaa jeszcze uczestniczył w uroczystościach oddania do użytku.
gt
gt 10.10.2018, 22:39
Jesli budowa TBS'ow byla taka prosta to czemu p.Dubas nic nie wybudowal?
Zyga
Zyga 11.10.2018, 13:37
Bo po napisaniu dobrych wniosków na dofinansowanie zmienił prace a skończył Zyga
Dagmara Aleksandrowicz
Dagmara Aleksandrowicz 10.10.2018, 10:04
A przepraszam za swoje wybudował , że wolno mu robić co chce.
Ojojjak
Ojojjak 10.10.2018, 09:34
Jestem mieszkańcem Tbsa i to jest najgorszy Prezes z jakim miałem do czynienia. Mam nadzieję że wyleci na zbity pysk. Jak następny burmistrz nie zrobi porządku z tym człowiekiem to mieszkancy Tbsa się tym zajmą.
gg
gg 10.10.2018, 22:41
a z jakim innym prezesem TBS w Bielawie miales doczynienia? czy z p. Dubasem ktory sie fotografowal na terenach na ktorych mialy powstac nowe budynki tylko jakos tak nic nie powstalo?
Zyga
Zyga 11.10.2018, 13:41
Tam gdzie się sfotografował tam stanęły dwa budynki dzięki temu że złożył dobre wnioski. A że zmienił prace to dokończył Zyga. A potem już nie było tak dobrze niestety i od kilku lat tylko ok 16 lokali czyli jeden bydynek wzniesiono. Skandal. Nowe zasady i włodarz sobie nie poradził...
Dłużniczka
Dłużniczka 10.10.2018, 09:05
Czy prawdą jest ze Pani w okularach to teściowa Pana Hordyja? Czy prawdą jest że że w sklepie Pani Hordyj daje towar na zaszyt? Czy prawdą jest że Pani w okularach chodzi po domach i ściąga pieniądze od dłużników?
Wierzycielka
Wierzycielka 10.10.2018, 17:06
Rozumiem ,że jesteś dłużniczką Pani Hordyj. Najwyższy czas się odwdzięczyć i zagłosować na Pana Hordyja!
Klient
Klient 10.10.2018, 13:30
Z pozycji pasożyta życiowego masz prawo sądzić że sklep to instytucja charytatywna.
www
www 9.10.2018, 21:50
Łyżwa i Kaczmarki to przykład na to co trzeba zmienić. Ci ludzie nie powinni rządzić i decydować o tym mieście.
Błe
Błe 9.10.2018, 21:20
Buta i arogancja wyziera z gęb! Ludzie postawcie na młodych ,a przynajmniej młodszych z nieskażonymi gębami. Spójrzcie na te ryje. A fuj.
Hh
Hh 10.10.2018, 08:08
brzydkie te chlopy , haha. Lyzwa ma tu takie groźne spojrzenie
podpis
podpis 9.10.2018, 20:57
Czekam na komentarze :)
Nadpis
Nadpis 10.10.2018, 17:03
No się doczekałeś:)
XD
XD 10.10.2018, 19:44
Jeszcze jak

Pozostałe