Wtorek, 24.04.2018, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

8 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

8 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
10 kwietnia 2018 roku, osiem lat po tragicznej sobocie, uroczystą mszą św. środowiska prawicowe Dzierżoniowa i innych miast upamiętniły największą polską tragedię po zakończeniu II wojny światowej. Ci, którzy nie pojechali do Warszawy, przybyli o godz. 18.00. do kościoła pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie, by modlić się za duszę wszystkich poległych pod Smoleńskiem. Mszy św. przewodniczył ks. Janusz Krzeszowiec, którego homilia ma być drogowskazem na przyszłość, nauką na najbliższe miesiące i lata.

Ten kapłan wspierając nas od 2010 roku doprowadził do „cudu” zjednoczenia lokalnej prawicy, wspierał nas duchowo i pomagał nam w trudnych kryzysowych momentach działalności. Obecnie ks. Janusz jest proboszczem w Walimiu, ale jak zwykle nie odmówił prośbie odprawienia tej wyjątkowej mszy św. Po zakończeniu przeszliśmy do przedsionka kościoła gdzie znajduje się „nasza” tablica smoleńska, ufundowana ze zbiórki społecznej i poświęcona 11 listopada 2011 roku. Była pierwszą na Dolnym Śląsku upamiętniającą tragedię smoleńską.
W swoim krótkim wystąpieniu przypomniałem historię naszych dzierżoniowskich miesięcznic – rozpoczynaliśmy spotkania w kilku osobowej grupie, która po połączeniu się środowisk patriotycznych, dzisiaj liczy znacznie ponad kilkadziesiąt osób.

Janusz Maniecki

 

Krzysztof Bachiński
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

alfa
alfa 15.04.2018, 19:10
a ty kim jestes 77 zeby oceniac ksiedza, zacznij zmiane od siebie
77
77 15.04.2018, 14:43
Wspolczuje. Ile jeszcze mozna tym karmic siebie i innych. Wydaje sie ze prawdziwy wierzacy chrzescijanin potrafi przebaczyc a nie zyc tyle lat nienawiscia i zalem do drugiego czlowieka. Szkoda ze ksiadz nie jest przykladem tego zeby przebaczac nie 7 a 77 razy. Nikt z nas nie jest bez grzechu a rozliczanie czlowiek czlowieka za czyny to nie godne chrzescijanina. Ksiadz moze odpyscic grzechy ale rozliczanie ludzi za grzechy niech zostawi Bogu.

Pozostałe