Czwartek, 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

WYJĄTKOWA WYSTAWA SITODRUKU W MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU

  • 8.03.2018, 13:28 (aktualizacja 08.03.2018 13:40)
WYJĄTKOWA WYSTAWA SITODRUKU W MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU
W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju można obejrzeć wyjątkową wystawę pod hasłem: „Sitodruk z pracowni Dawida Hadara”, na której artysta prezentuje swoją kolekcję grafik powstałych w różnych technikach sitodruku w czasie ponad 40-letniej działalności artysty jako nauczyciela i master-printera. Jedne z wcześniejszych prac Dawida Hadara pochodzą z lat 70., są to graficzne opracowania autorskich fotografii. Pozostałe obiekty to efekt pracy ze szczególnie uzdolnionymi dziećmi, młodzieżą oraz wybitnymi artystami.

 

Aneks do wystawy stanowi seria prac wykonanych przez utalentowaną młodzież z Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju podczas warsztatów prowadzonych przez Dawida Hadara w Muzeum Papiernictwa w 2017 r.
Wystawa unaocznia zwiedzającym możliwości jakie daje kreatywne podejście do techniki sitodruku, ale też objaśnia techniczne tajniki warsztatu artysty.
Dawid Hadar – urodzony w 1945 r. na terenie Związku Radzieckiego, artysta pochodzenia żydowskiego, nauczyciel fotografii, technik graficznych i kaligrafii. Do r. 1957 mieszkał i uczył się we Wrocławiu. Po wyjeździe wraz z rodzicami do Izraela, wychowywał się w Kibucu Mizra. Studiował na Akademii Sztuki Becalel w Jerozolimie. Niemal całe zawodowe życie nauczał – zarówno w bardzo prestiżowych szkołach, jak i resocjalizując młodzież trudną. Od 1974 r. pracował w Muzeum Tel Awiwie, w którym w 1990 r. założył warsztat fotografii i uczył sitodruku. Równolegle prowadził własne studio, gdzie tworzył samodzielnie, ale też współpracował z wieloma artystami.

Wystawę, która organizowana jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa można oglądać od 8 marca do połowy lipca bieżącego roku. 
WIĘCEJ: https://www.facebook.com/events/341930792975840/?active_tab=discussion

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe