Wtorek, 16.01.2018, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

CZY W SP 10 W BIELAWIE DZIECI UCZYĆ SIĘ BĘDĄ NA DWIE ZMIANY?

CZY W SP 10 W BIELAWIE DZIECI UCZYĆ SIĘ BĘDĄ NA DWIE ZMIANY?
W poniedziałek 8 stycznia w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie odbyło się spotkanie z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty w obecności władz miasta, radnych Rady Miejskiej oraz rodziców i nauczycieli. Główny temat spotkania to przyszłość szkoły i problem z przepełnionymi salami, które już teraz pękają w szwach. Bez szybkiego rozwiązania problemu nad szkołą widnieje groźba pracy nad dwie zmiany.

 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marie
Marie 10.01.2018, 09:22
A tymczasem w dzierżoniowskiej sp5 od lat są dwie zmiany, pieniądze na konta płyną, nauczyciele zasuwają na 1,5 etatu,albo i więcej, a dzieci? Ale w sumie kogo obchodzą dzieci...
Irena
Irena 9.01.2018, 15:07
Co za problem? Na osiedlu są dwa budynki szkolne i to nie daleko od siebie.
bielawianin
bielawianin 9.01.2018, 16:49
A skąd wezmą kasę na utrzymanie dwóch budynków ? To trzeba ogrzać i sprzątać. Radni sobie przegłosują, ale cała odpowiedzialność spadnie na burmistrza.
zmartwiony
zmartwiony 9.01.2018, 09:58
Skąd burmistrz weźmie kasę na drugą szkołę ? Na drogi przepadły schetynówki, a tu radni szykują niespodziankę.
Januszek
Januszek 9.01.2018, 11:35
Schetynówka to malutka część dofinansowania w porównaniu z całkowitym kosztem remontu czy przebudowy drogi. A jak już zabierasz głos to najpierw zapytaj kogoś kto wie co to są klasyfikacje w budżecie i może wtedy się zorientujesz, że z kasy na drogi - szkoły nie wybudujesz ;)
Marianek
Marianek 9.01.2018, 11:49
Ale przetasowania to mogą zrobić ?
obsetwator
obsetwator 9.01.2018, 08:34
Pani radna M. coś kiepsko wyszła. Blada jak nieboszczyk. A i mistrzem elokwencji to ona nie jest.
ano
ano 9.01.2018, 09:15
za to twoj komentarz pelna elokwencja.
sp10
sp10 9.01.2018, 06:56
Czy dodatkowe godziny w-f zostały uratowane ? :)
Amatorka
Amatorka 8.01.2018, 23:45
Dobry treściwy materiał tylko pytanie czy rok temu sytuacja była inna gdy podejmowano decyzję o podziale szkół? Chyba taka sama więc skąd teraz się obudzili wszyscy łącznie z radnymi, że jest problem?
Rodzic
Rodzic 9.01.2018, 13:01
Spotkanie bylo po to, żeby kuratorowi pokazac jaki jest problem. Ponieważ to przez jego decyzję np. dzieci z klas 7 nie mogly zostać w budynku gimnazjum. Na szczeście ją zmienił.
Sir
Sir 9.01.2018, 08:24
Proszę nie liczyć na zdolność radnych do podejmowania dobrych decyzji.
popis
popis 9.01.2018, 15:31
zdolność jest lecz chęci brak

Pozostałe