×
Niedziela, 23.09.2018, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

WOJEWODA ZMIENIŁ NAZWY ULIC W BIELAWIE

  • 8.01.2018, 16:39 (aktualizacja 08.01.2018 16:42)
  • Telewizja Sudecka
WOJEWODA ZMIENIŁ NAZWY ULIC W BIELAWIE
Choć radni w Radzie Miejskiej w Bielawie mieli pełne prawo i dużo czasu na decyzję to nie udało im się dokonać zmiany nazw ulic.

Po tym jak minął termin Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak sam dokonał tych zmian. Jest to działanie w oparciu o ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomników.

 

Wykaz ulic objętych dekomunizacją:

Bielawa: Berlinga --> Generała Władysława Andersa
Bielawa: 9. Maja --> Majowa
 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LIDKA
LIDKA 6.04.2018, 06:20
jAKIM PRAWEM WOJEWODA ZMIENIA ULICE NIE PYTAJĄC MIESZKAŃCÓW .nie ZASTANAWIA SIE ZE DLA EMERYTÓW JEST TO UTRUDNIENIE Czy my teraz żyjemy w w czasach gdzie wojewoda bdzie decydował za nas
mandaryn177
mandaryn177 12.01.2018, 19:35
Choć to chwalebne nadawanie nazw ulic byłym bohaterom,zaproponowałbym jednak aby nazywać ulice neutralnymi nazwami typu:kolorami,geograficznymi itp po to aby zapobiec takim rzeczą jak teraz przy zmianie systemu rządzącego
Malwin
Malwin 11.01.2018, 09:56
Wstyd.Wojewoda musiał podejmować decyzję za burmistrza i Radę Miejską. Wcześniej- musiał wyręczyć ich Kurator Oświaty w sprawie sieci szkół. Po co nam opłacać takich nieudaczników? Wstyd.
JK
JK 11.01.2018, 15:11
100 lecia..... to najlepsza nazwa dla XXV lecia. Godne uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości. Nazwa, która pogodzi wszystkich.Tylko kto podpowie Wojewodzie...
maro
maro 10.01.2018, 16:02
czekam na ul. Zdrowojebniętych
lubie PIS
lubie PIS 9.01.2018, 15:18
powinna być ulica ŚP Lecha Kaczynskiego
alicja
alicja 9.01.2018, 18:53
czyli zimnego lecha :-)))
Ttt
Ttt 6.04.2018, 13:16
Mretyn
sfss
sfss 9.01.2018, 13:26
dlaczego nie zrobicie materiału o karetkach jeżdzących w naszym powiecie? o tym, że żadne miasta, gminy i powiat nie dokładają się do zakupu takich pojazdów. CIągle w powiecie jezdza cztery zespoly. Dwa z nich dysponują karetkami 8 i 10 letnimi!!! To jest jakas masakra.
Slawek
Slawek 8.01.2018, 19:26
Ul. marksa jest jeszcze do wywalenia.
katastrofa
katastrofa 8.01.2018, 18:09
a co z Nowotki? Przodowników Pracy? Czerwona?
Tutejszy
Tutejszy 8.01.2018, 19:20
Nazwa ul. Czerwona w Bielawie pochodzi od nazwy niemieckiego jeszcze osiedla zbudowanego w końcu lat dwudziestych XX wieku, po wschodniej części obecnej ul. Kasztanowej, ze względu na pierwsze jego bloki, które nie były tynkowane nzawanego Rote Häuser (Czerwone Domy).
Lusi
Lusi 6.04.2018, 06:28
Komu przeszkadza czerwona ja mieszkam tyle lat i jestem zadowolona ztego koloru komu sie nie podoba to niech się wyprowadzi Czy jakiś Kaczyński będzie rozkazywał o zmianie a sam w swoiejparti trzyma komuchę Piotrowskiego i nie mysli o zmianie .To koszt mieszkańców .
Mieszkaniec Bielawy
Mieszkaniec Bielawy 8.01.2018, 18:06
Uf.. przynajmniej Wojewoda poważny i nie zmienił nazwy na szef'a PiSu itd ;) Chwała mu za to! ;)
A co Cie to
A co Cie to 8.01.2018, 17:45
Już nie maja czego wymyślać xD dobrze ze ludzie wyjeżdżają, chociaż Ci coś w głowie mają ^_^

Pozostałe