Wtorek, 16.01.2018, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

WOJEWODA ZMIENIŁ NAZWY ULIC W BIELAWIE

WOJEWODA ZMIENIŁ NAZWY ULIC W BIELAWIE
Choć radni w Radzie Miejskiej w Bielawie mieli pełne prawo i dużo czasu na decyzję to nie udało im się dokonać zmiany nazw ulic.

Po tym jak minął termin Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak sam dokonał tych zmian. Jest to działanie w oparciu o ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomników.

 

Wykaz ulic objętych dekomunizacją:

Bielawa: Berlinga --> Generała Władysława Andersa
Bielawa: 9. Maja --> Majowa
 

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mandaryn177
mandaryn177 12.01.2018, 19:35
Choć to chwalebne nadawanie nazw ulic byłym bohaterom,zaproponowałbym jednak aby nazywać ulice neutralnymi nazwami typu:kolorami,geograficznymi itp po to aby zapobiec takim rzeczą jak teraz przy zmianie systemu rządzącego
Malwin
Malwin 11.01.2018, 09:56
Wstyd.Wojewoda musiał podejmować decyzję za burmistrza i Radę Miejską. Wcześniej- musiał wyręczyć ich Kurator Oświaty w sprawie sieci szkół. Po co nam opłacać takich nieudaczników? Wstyd.
JK
JK 11.01.2018, 15:11
100 lecia..... to najlepsza nazwa dla XXV lecia. Godne uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości. Nazwa, która pogodzi wszystkich.Tylko kto podpowie Wojewodzie...
maro
maro 10.01.2018, 16:02
czekam na ul. Zdrowojebniętych
lubie PIS
lubie PIS 9.01.2018, 15:18
powinna być ulica ŚP Lecha Kaczynskiego
alicja
alicja 9.01.2018, 18:53
czyli zimnego lecha :-)))
sfss
sfss 9.01.2018, 13:26
dlaczego nie zrobicie materiału o karetkach jeżdzących w naszym powiecie? o tym, że żadne miasta, gminy i powiat nie dokładają się do zakupu takich pojazdów. CIągle w powiecie jezdza cztery zespoly. Dwa z nich dysponują karetkami 8 i 10 letnimi!!! To jest jakas masakra.
Slawek
Slawek 8.01.2018, 19:26
Ul. marksa jest jeszcze do wywalenia.
katastrofa
katastrofa 8.01.2018, 18:09
a co z Nowotki? Przodowników Pracy? Czerwona?
Tutejszy
Tutejszy 8.01.2018, 19:20
Nazwa ul. Czerwona w Bielawie pochodzi od nazwy niemieckiego jeszcze osiedla zbudowanego w końcu lat dwudziestych XX wieku, po wschodniej części obecnej ul. Kasztanowej, ze względu na pierwsze jego bloki, które nie były tynkowane nzawanego Rote Häuser (Czerwone Domy).
Mieszkaniec Bielawy
Mieszkaniec Bielawy 8.01.2018, 18:06
Uf.. przynajmniej Wojewoda poważny i nie zmienił nazwy na szef'a PiSu itd ;) Chwała mu za to! ;)
A co Cie to
A co Cie to 8.01.2018, 17:45
Już nie maja czego wymyślać xD dobrze ze ludzie wyjeżdżają, chociaż Ci coś w głowie mają ^_^

Pozostałe