Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Ave Maria - Joanna Horodko

Ave Maria - Joanna Horodko
W okresie między świątecznym Telewizja Sudecka zrealizowała na naszym terenie materiał telewizyjny dla znakomitej sopranistki Joanny Horodko.

 

 

JOANNA HORODKO 

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat ucząc się gry na fortepianie. Ukończyła Liceum Muzyczne w Poznaniu jako pianistka. Laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych, między innymi finalistka i laureatka nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Passau (Niemcy 2005), finalistka XII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego na Sycylii (Włochy 2009). Ukończyła kursy mistrzowskie m.in. u prof. Teresy Żylis–Gara, prof. Waldemara Wilda, prof. Ryszarda Karczykowskiego i Margherity Rinaldi. Solistka wielu oper i teatrów muzycznych w całym kraju. W listopadzie 2013 artystka uzyskała stopień doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iwona
Iwona 27.01.2018, 07:47
Cudnie cudnie cudnie
meloman
meloman 5.01.2018, 16:07
Świetna realizacja. Gratulacje. Tylko należało by poprawić autora z Giulia Cacciniego na Władimira Wawiłowa radzieckiego gitarzystę i lutnistę (1925-1973), skomponowany ok. roku 1970 przez jako „utwór anonimowy XVI wieku” znalazł się na płycie Wawiłowa Лютневая музыка XVI-XVII веков (Muzyka lutniowa XVI-XVII ww.; Miełodija 33 СМ 02059-60/Stereo, 1972) w układzie na lutnię, organy i mezzo-sopran. Wowym czasie było nie do pomyślenia aby komunistyczny twórca tworzył muzykę sakralną. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję świetnej realizacji

Pozostałe