ŚWIETNE WYNIKI KLUBU PŁYWACKIEGO MKS 9 NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach 19-22.12.2017 roku w Łodzi odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców na 25m basenie. W zawodach uczestniczyło 894 zawodników ze 150 klubów. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Zgodnie ze specyfiką zawodów, rywalizacja zawodników na dystansach 50 i 100m składała się z trzech etapów: eliminacji, półfinałów i finałów, a powyżej 200m – z eliminacji i finałów.

Paweł Juraszek (23 lata) zdobył dwa złote medale w kategorii senior i młodzieżowiec na dystansie 50m stylem dowolnym (21,04) oraz srebrny i złoty medal w kategorii senior i młodzieżowiec na dystansie 100m stylem dowolnym (47,87). Dystans 50m stylem klasycznym zakończył na eliminacjach (28,21).

Piotr Ludwiczak (21 lat, na co dzień trenujący w norweskim klubie), na dystansie 50m stylem grzbietowym (24,20), w kategorii młodzieżowiec zdobył srebrny medal, a w kategorii senior uplasował się na 6. pozycji. Dystans 50m stylem dowolnym ukończył z 9. czasem finału A (21,95).

Karolina Jurczyk (16 lat) była finalistką finału A na dystansach: 50m stylem dowolnym (25,23) – 4. miejsce, 50m stylem motylkowym (26,81) – 5. miejsce, 100m stylem dowolnym (55,67) – 6. miejsce oraz 50m stylem grzbietowym (28,41) – 8. miejsce.

Kacper Dereń (19 lat) był finalistą finału A na dystansach 100m stylem motylkowym – 9. miejsce oraz 200m stylem motylkowym – 10. miejsce. Dystanse 100m (50,75) oraz 200m (1:51,17) stylem dowolnym zakończył na eliminacjach.

Sztafety mieszane na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie Karolina Jurczyk, Katarzyna Kita, Kacper Dereń oraz Piotr Ludwiczak zajęła 6. miejsce a na dystansie 4x50m stylem zmiennym w składzie Piotr Ludwiczak, Kacper Krasiński, Karolina Jurczyk oraz Katarzyna Kita zajęła 10. miejsce.

Jakub Bielski, Łukasz Bykowski, Krystian Dobrzański, Katarzyna Kita (na co dzień trenująca w Rudnej), Kacper Krasiński oraz Daniel Wiewiórka rywalizacje zakończyli na eliminacjach.

Udział zawodników Klubu w Zimowych Mistrzostwach Seniorów i Młodzieżowców został współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.