×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

46 KARCZMA PIWNA GWARKÓW NOWORUDZKICH

  • 26.11.2017, 23:14 (aktualizacja 27.11.2017 07:06)
46 KARCZMA PIWNA GWARKÓW NOWORUDZKICH
Tradycyjnie gwarkowie z Nowej Rudy przed górniczym świętem, 24 listopada spotkali się na 46 Karczmie Piwnej. "Żeby KARCZMA rosła w siłę a PIWOSZOM żyło się bez zmian czyli plenarne posiedzenie KC KP". W tym roku biesiada gwarków w żartobliwy sposób przedstawiała pierwsze powojenne lata epoki PRL.

Sala Centrum Turystyczno - Sportowego w Nowej Rudzie musiała zmieścić blisko 550 osób. W większości to emerytowani górnicy z noworudzkich kopalń węgla kamiennego, a także aktualnie działających kopalń surowców mineralnych. Na karczmie stawiła się grupa reprezentująca przedstawicieli policji, wojska i lokalnych samorządowców. Tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla propagowania tradycji górniczych nadano - Imiona Piwne, a tych którzy tworzą jej kształt uhonorowano godnością - Zasłużony dla Karczmy Piwnej.

 

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe