×
Środa, 17.10.2018, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

FUNDACJA SPORT TWOJĄ SZANSĄ DLA PAWŁA JURASZKA

  • 21.11.2017, 12:24
FUNDACJA SPORT TWOJĄ SZANSĄ DLA PAWŁA JURASZKA
Paweł Juraszek – multimedalista Mistrzostw Polski w pływaniu, uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – został nowym podopiecznym fundacji Sport Twoją Szansą. Najbliższe zawody z udziałem sportowca – Arena Grand Prix, Puchar Polski – odbędą się w dniach 25 – 26 listopada w Poznaniu. Są one kwalifikacjami do tegorocznych Mistrzostw Europy w Kopenhadze. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Fundacja pomaga utalentowanym sportowcom z całego kraju. Naszym celem – zarówno w przypadku fundacji, jak i STS – jest wspieranie polskiego sportu. Liczymy, że nasz patronat przyczyni się do dalszego rozwoju kariery Pawła Juraszka i pozwoli mu zdobywać kolejne medale na krajowych i międzynarodowych zawodach powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

We wrześniu 2017 roku Paweł Juraszek w specjalnym głosowaniu został wybrany przez kibiców z całej Polski na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą. Lista osób i organizacji, które zdobyły najwięcej głosów użytkowników STS.pl

1.

Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych (Racibórz)

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach

55,2% głosów

2.

Magdalena Stefanowicz (Bytom)

Lekkoatletyka

12,5% głosów

3.

Kamelia Babicka (Rybnik)

Jazda konno

11,7% głosów

4.

Julia Siepetowska (Opole)

Gimnastyka

5,9% głosów

5.

Global Boxing (Tarnów)

Szkółka Bokserska

4,9% głosów

6.

Paweł Juraszek (Ostroszowice)

Pływanie

2,9% głosów

W plebiscycie wzięło udział łącznie ośmiu obiecujących sportowców oraz dwie organizacje sportowe. Do głosowania zakwalifikowała ich Rada Honorowa fundacji Sport Twoją Szansą, która z nadesłanych od kwietnia 2017 roku zgłoszeń wybrała 10 projektów. W jej ocenie wytypowani sportowcy najlepiej wykorzystaliby wsparcie, jakiego może udzielić im fundacja Sport Twoją Szansą. Finalną decyzję podjęli jednak użytkownicy serwisu STS.pl, którzy wybrali sześciu nowych podopiecznych fundacji. W plebiscycie – zakończonym 14 września – głos można było oddać tylko raz.

Sport Twoją Szansą pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie kontynuować swojej kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Od czasu założenia pomogła już wielu sportowcom. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła też w przygotowaniach m.in. do paraolimpiady Januszowi Rokickiemu, który z Londynu i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale. We wrześniu 2017 roku fundacja została partnerem polskiej reprezentacji ampfutbolistów w trakcie Mistrzostw Europy – piłkarze zdobyli brązowe medale na turnieju w Turcji.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe