×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

NOWA DROGA Z WILKOWA DO SIENIC

  • 8.11.2017, 09:52
NOWA DROGA Z WILKOWA DO SIENIC
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej 3024D prowadzącej od drogi krajowej nr 8 do Sienic. Koszt prac na odcinku 2,6 km wyniósł 1,4 mln zł. Na realizację inwestycji powiat dzierżoniowski pozyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Sienic mają lepszą, a co najważniejsze – bezpieczniejszą komunikację z krajową „ósemką” – mówi wicestarosta Marek Piorun. - Jest to pierwszy etap prac. Kolejnym będzie przebudowa drogi z Sienic do Łagiewnik.

Zakres robót był szeroki i objął m.in.: przebudowę nawierzchni wraz z jej poszerzeniem, przebudowę istniejących zjazdów, wykonanie nawierzchni poboczy z tłucznia kamiennego oraz oczyszczenie, odtworzenie i odmulenie rowów przydrożnych.

W tym roku został zrealizowany I etap prac na długości blisko 2,6 km. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,4 mln zł. Ponad 60% środków na realizację tego zadania powiat dzierżoniowski pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Drugi etap inwestycji zostanie zrealizowany w przyszłym roku. W jego ramach zostanie przebudowana droga 3022D z Sienic do Łagiewnik na długości ponad 3,3 km.

Na całe, dwuetapowe zadanie powiat dzierżoniowski otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości blisko 2,4 mln zł.

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe