Piątek, 14.12.2018, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

ZAMYKAMY MOST - KOLEJNE UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW W DZIERŻONIOWIE

  • 22.10.2017, 12:08 (aktualizacja 22.10.2017 23:09)
ZAMYKAMY MOST - KOLEJNE UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW W DZIERŻONIOWIE
Ponad stuletni most na ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie przejdzie w najbliższym czasie gruntowny remont i renowację. Ze względu na jego wartość historyczną będą to prace wymagające zastosowania specjalnych technologii.

W największym skrócie most zostanie przebudowany od podstaw, ale z zachowaniem i renowacją wszystkich zabytkowych elementów architektonicznych. Aby nie zostały one uszkodzone podczas prac związanych z konstrukcją, roboty budowlane prowadzone będą technologia eliminującą drgania.Podczas tych prac odrestaurowane zostaną według wskazań konserwatora zabytków istniejące detale architektoniczne, ale też odtworzone cztery iglice, które w przeszłości były na głównych kolumnach mostu. Pojawią się też stylowe latarnie i iluminacja. 
Przeprowadzenie tych prac wiąże się z czasowym zamknięciem mostu i ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania z Ul. Krasickiego, do skrzyżowania z ul. Kopernika). Czasowa zmiana organizacji ruchu, która wprowadzona zostanie 6 listopada, będzie umożliwiać dojazd do budynków osobom mieszkającym w najbliższym sąsiedztwie. 
Inwestycja, która potrwa do sierpnia przyszłego roku, jest jednym z elementów budowy centrum komunikacyjnego, na które miasto zdobyło 12 unijnych milionów.   
Najważniejsze prace, które będą realizowane podczas remontu mostu:
-rozbiórka nawierzchni na moście i dojazdach oraz rozbiórka -nawierzchni na chodnikach i jej odtworzenie;
-demontaż, montaż i zabezpieczenie antykorozyjne dźwigarów mostu oraz wykonanie nowych ław podłożyskowych;
-rozbiórka i wykonanie płyty pomostu wraz z naprawą płyty w części chodnikowej i wykonanie izolacji z warstwą ochronną.


Źródło: UM Dzierżoniów

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cddddd
cddddd 23.10.2017, 09:00
9 miesięcy będzie remontowany? to chyba kpina

Pozostałe