Środa, 25.04.2018, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

PREZENTACJA KSIĄŻKI KUCHARSKIEJ "MOJE JEDZENIE - MOJE KORZENIE WE WŁÓKACH

PREZENTACJA KSIĄŻKI KUCHARSKIEJ "MOJE JEDZENIE - MOJE KORZENIE WE WŁÓKACH
W czwartek 12 października 2017 roku w Sali Integracji Społecznej we Włókach odbyło się spotkanie podsumowujące warsztaty zrealizowane w ramach przedsięwzięcia "Doświadczenia, które łączą - wymiana wiedzy pomiędzy partnerami KSOW".

Głównym punktem tego wydarzenia była prezentacja książki kucharskiej „Moje jedzenie -  moje korzenie” promującej tradycje kulinarne naszego regionu. Powstała publikacja była efektem udziału  w projekcie gospodyń z terenu Gminy Dzierżoniów, Kłodzko i Międzylesie, które opowiedziały o tradycjach kulinarnych swoich przodków, historii przygotowywanych przez siebie dań, a także krok po kroku opisały proces  ich wykonania. W publikacji, oprócz zdjęć dań powstałych podczas warsztatów, pokazane zostały najciekawsze projekty zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekt swoim działaniem objął również młodzież aktywnie działającą społecznie.

W zaprezentowanej książce znalazły się także przepisy dań, których autorkami były Panie działające w Kole Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” z Włók, które wraz z Urzędem Gminy Dzierżoniów były współorganizatorkami tego wyjątkowego wydarzenia. 

 

Sołectwo Włóki

Krzysztof Bachiński
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe