Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Wrocławski rynek mieszkaniowy - ceny w górę!

  • 10.10.2017, 11:29
  • Grupa Tipmedia
Wrocławski rynek mieszkaniowy - ceny w górę!
Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu nie odbiega od ogólnych tendencji obserwowanych w innych dużych miastach. I tu ceny rosną, ale mimo to chętnych na mieszkania nie brakuje.

We wszystkich większych miastach równolegle powstaje obecnie kilka inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy starają się jak najlepiej spełnić oczekiwania potencjalnych klientów. Konkurencja na rynku pierwotnym jest niemała, ale zainteresowanych zakupem mieszkania w nowym budownictwie, jest coraz więcej.

Ceny rosną

Wzrastają ceny mieszkań, także tych we Wrocławiu. Szacuje się, że w ciągu ostatniego roku nowe mieszkania we Wrocławiu zdrożały o około 4%, co wychodzi ok. 89 zł więcej za metr kwadratowy na rynku pierwotnym. Wydawać by się mogło, że powinno być odwrotnie, gdyż dostępnych  na sprzedaż mieszkań jest obecnie dostępnych sporo, a co za tym idzie, kupujący mogą wybierać spośród wielu konkurencyjnych osiedli. Wzrost cen tłumaczony jest jednak głównie wzrostem cen gruntu, a także innych kosztów, jakie ponoszą deweloperzy (wynagrodzenie dla pracowników czy ceny materiałów budowlanych).

Zauważalne tendencje

We Wrocławiu, podobnie jak w innych dużych miastach, utrzymuje się też tendencja wzrostu liczby mieszkań kupionych za gotówkę. Obecnie na wrocławskim rynku to aż 60%, wszystkich transakcji. W pozostałych przypadkach to oczywiście kupno mieszkania na kredyt. Skąd taki wzrost transakcji gotówkowych? Specjaliści tłumaczą to zmianami na rynku finansowym. Bardzo niskie stopy procentowe sprawiły bowiem, że wszelkiego rodzaju lokaty przestały być opłacalne. Dysponujący większą gotówką, przenieśli więc swoje oszczędności, inwestując m.in. w nowe mieszkania.

Chętnych nie brakuje

Popyt na nowe mieszkania we Wrocławiu, podobnie jak na te z rynku wtórnego, stale rośnie. Kupujemy mieszkania dla siebie lub traktujemy je jako inwestycję i przeznaczamy je na wynajem. Od lat nie zmienia się też wielkość mieszkań, cieszących się największym zainteresowaniem. Najlepiej sprzedają się lokale dwu i trzypokojowe o powierzchni do 60 metrów kwadratowych. Tych też jest w nowych blokach, budowanych przez deweloperów, najwięcej. Obecnie we Wrocławiu zainteresowani kupnem mieszkania, mogą wybierać spośród kilku osiedli. Wśród nich jedną z najciekawszych inwestycji są Promenady Wrocławskie, osiedle położone wzdłuż zrewitalizowanego nabrzeża Odry, a jednocześnie oddalone od Rynku o zaledwie 10 minut.

 

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dorota
Dorota 25.10.2017, 17:13
Obecnie sporo osób mając własny dom czy mieszkanie, kupuje dodatkowe mieszkanie będąc podekscytowanymi tym, że na wynajmie zarobią, niektórzy na ten cel kredyt biorą, bo i to się opłaca. Teoretycznie opłaca się ale praktycznie, niekoniecznie: http://www.finansowo.priv.pl/nieruchomosci/aby-zarobic-na-wynajmie-to-nawet-na-kredyt-hipoteczny-warto-kupic-mieszkanie-czyzby/ Najemców trzeba sprawdzać tak jak bank sprawdza kredytobiorców.

Pozostałe