×
Czwartek, 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ WYTWÓRNIĘ PAPIEROSÓW

  • 28.09.2017, 19:08
ZLIKWIDOWANO NIELEGALNĄ WYTWÓRNIĘ PAPIEROSÓW
Funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim ujawnili i zatrzymali papierosy oraz maszyny służące do ich produkcji i foliowania o wartości prawie 300.000 zł.

Wczoraj, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen. W samochodzie ujawniono 40.000 papierosów bez polskich znaków akcyzy. W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili przeszukać również mieszkanie 62-letniego kierowcy. Podczas przeszukania posesji ujawniono małą wytwórnię papierosów z urządzeniem do nabijania gilz tytoniem oraz do foliowania papierosów. Na terenie posesji znajdowało się także 385 kilogramów krajanki tytoniu oraz 2030 wyprodukowanych papierosów. Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego został zatrzymany. Wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych wynosi łącznie 291.000 zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na kwotę prawie 320 000 zł. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe