Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

  • 20.09.2017, 07:41
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Trwają policyjne działania Bezpieczna droga do szkoły. W ramach tych działań mundurowi pełnili służbę w rejonach szkół, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży idących do i ze szkoły. Obecnie uczestniczą w spotkaniach z uczniami szkół i prowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Policjanci z Posterunku w Piławie Górnej spotkali się z uczniami ze szkoły podstawowej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Funkcjonariusze  przypomnieli o zasadach podczas przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu w szkole i w domu oraz w kontakcie z nieznajomymi.

Jak przebiega droga do szkoły, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, o tym mogły dowiedzieć się dzieci w czasie rozmowy z policjantami.

Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu .

Policjanci przypomnieli najmłodszym uczniom o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontakcie z obcymi i na wypadek napotkania biegającego luzem psa.

Działania prewencyjno-edukacyjne prowadzone będą przez cały rok szkolny we wszystkich szkołach dzierżoniowskiego powiatu. Policjanci będą przypominać zarówno najmłodszym, jak i nieco starszej młodzieży o zasadach właściwego zachowania, nie tylko na drodze ale również w czasie wolnym od zajęć, podczas przebywania poza szkołą i domem.

 

Info: KPP w Dzierżoniowie

Oficer Prasowy

podinsp. Mariusz Furgała

 

 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe