Środa, 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

FUNKCJONARIUSZE Z PLACÓWKI SG UJAWNILI I ZATRZYMALI WYROBY AKCYZOWE O WARTOŚCI PONAD 450.000 ZŁ

  • 15.09.2017, 17:25
FUNKCJONARIUSZE Z PLACÓWKI SG UJAWNILI I ZATRZYMALI WYROBY AKCYZOWE O WARTOŚCI PONAD 450.000 ZŁ
9 września podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które przeładowywały z dziwnie wyglądającego busa worki i kartony. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. I jak się okazało mieli ku temu powody. W kartonach ujawniono butelki ze spirytusem, w workach krajankę tytoniową, a w jednym z pojazdów papierosy. Po przeliczeniu okazało się, że w zaparkowanym busie, służącym za magazyn, znajdowało się 900 litrów spirytusu, 550 kg krajaki tytoniu oraz ponad 100 tys. papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę 453 000 zł. Mężczyźni dwóch mieszkańców województwa łódzkiego w wieku 50 i 36 lat, zostało zatrzymanych. Osoby zatrzymane wraz z towarem i całą dokumentację przekazano dolnośląskim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, celem dalszego prowadzenia sprawy. Zatrzymanym za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Parę dni temu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które przeładowywały z dziwnie wyglądającego busa worki i kartony. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać. I jak się okazało mieli ku temu powody. W kartonach ujawniono butelki ze spirytusem, w workach krajankę tytoniową, a w jednym z pojazdów papierosy. Po przeliczeniu okazało się, że w zaparkowanym busie, służącym za magazyn, znajdowało się 900 litrów spirytusu, 550 kg krajaki tytoniu oraz ponad 100 tys. papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę 453 000 zł. Mężczyźni dwóch mieszkańców województwa łódzkiego w wieku 50 i 36 lat, zostało zatrzymanych. Osoby zatrzymane wraz z towarem i całą dokumentację przekazano dolnośląskim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, celem dalszego prowadzenia sprawy. Zatrzymanym za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe