Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – POLICYJNE DZIAŁANIA EDUKACYJNE

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – POLICYJNE DZIAŁANIA EDUKACYJNE
Policjanci z dzierżoniowskiej komendy od początku roku szkolnego prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem Bezpieczna droga do szkoły. Podczas spotkań z dziećmi z klas I rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którym staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Akcja: Bezpieczna droga do szkoły  realizowana jest przez Komendę Powiatową Policji w Dzierżoniowie.

Dziecko idąc do szkoły, wracając ze szkoły do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców. Brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw może skutkować niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

Dzierżoniowscy policjanci wychodząc naprzeciw wymienionym problemom w trakcie spotkań z  dziećmi z najmłodszych klas rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi. 

Akcja Bezpieczna droga do szkoły jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Apelujemy więc:

Mamo, Tato dziecko naśladuje Twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!

Nauczycielu odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

Kierowco uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

 

KPP Dzierżoniów

Oficer Prasowy

podinsp. Mariusz Furgała

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe