Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

ODPOWIE ZA NIEZATRZYMANIE SIĘ DO KONTROLI

ODPOWIE ZA NIEZATRZYMANIE SIĘ DO KONTROLI
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie szeregu przepisów ruchu drogowego odpowie przed sądem 43-letnia kobieta zatrzymana przez dzierżoniowskich policjantów. Od kierującej pobrano również krew do badania, gdyż jej zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem środków odurzających. Kobieta uciekała ulicami miasta, zmuszając inne pojazdy do gwałtownego hamowania. Po zatrzymaniu policjanci zmuszeni byli wybić szybę w aucie, gdyż kobieta zamknęła się i próbowała odjechać.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy zatrzymali po pościgu 43-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło 9 września tuż przed godziną 19:00. Policjanci podczas patrolu ulicy Złotej zauważyli pojazd marki ford, którego kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu z ul. Korczaka.  Inne pojazdy, które jechały z naprzeciwka zmuszone były zjechać na bok, aby uniknąć zderzenia. W związku z popełnianym wykroczeniem oraz stworzonym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego policjanci przy pomocy sygnałów dźwiękowych i świetlnych próbowali zatrzymać kierującą do kontroli. Kobieta na widok radiowozu i dawanych sygnałów nakazujących zatrzymanie, przyspieszyła. Jadąc środkiem jezdni zmusiła innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze. Na ul. Sikorskiego przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności policjanci zablokowali radiowozem kierującą fordem, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Kobieta zamknęła się w środku pojazdu i nie reagowała na wydawane polecenia wyłączenia silnika i opuszczenia samochodu. W pewnym momencie kierująca próbował ruszyć lecz została zablokowana przez kierowcę samochodu dostawczego.  Ponieważ kierująca mimo to próbował kontynuować jazdę, interweniujący policjanci zmuszeni byli wybić szybę w aucie, a następnie jeden z nich wyłączył zapłon w samochodzie i wyciągnął ze stacyjki kluczyki. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta jest trzeźwa. Ze względu jednak na fakt, że jej zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem środków odurzających, od 43-latki pobrano krew do badania.

Mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego odpowie teraz za przestępstwo z art. 178b Kodeksu karnego, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także za naruszenie szeregu przepisów ruchu drogowego. Jeśli okaże się, że kierowała pod wpływem środków odurzających grozi jej dodatkowo zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

 

KPP Dzierżoniów

Oficer Prasowy

podinsp. Mariusz Furgała

Telewizja Sudecka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe